Найкращими професіоналами стали львівські студенти

Друге місце отримала команда Тернопільського національного технічного університету за проект Smart Health

Переможцем конкурсу «Професіонали майбутнього 2017» стала команда Національного університету «Львівська політехніка». Вона продемонструвала рішення для мережі мобільного оператора під назвою «Виділення спектра в мережі 4G для впровадження IoT». Команда університету отримує від Vodafone Україна грант на навчання у розмірі 125 000 грн.

Технічний директор Vodafone Україна Євгеній Фрунза говорить, що світ, у якому вам не треба ходити до лікаря за консультацією, у магазини за продуктами і в ЖЕК, щоб розібратися з комунальними послугами, стає все ближчим. Уже за декілька років за вас все це робитимуть IoT-пристрої і ваш смартфон. Українські студенти показали прототипи того, як цей світ може виглядати.

Друге місце отримала команда Тернопільського національного технічного університету за проект Smart Health «Апаратно-програмний комплекс моніторингу життєдіяльності людини із забезпеченням QoS-пріоритетів телеметричних даних». Третє місце посіла команда Державного університету телекомунікацій з проектом «Розробка платформи для віддаленого управління ІоТ пристроями».

Компанія Huawei відзначила команду Одеської національної академії ім. О.С.Попова за проект у сфері високошвидкісних відеопослуг у партнерській номінації «Найбільш інноваційне рішення».

Лауреатами конкурсу «Професіонали майбутнього 2017» за номінаціями стали:

  • за змістовність доповіді – Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (м. Харків);
  • за сміливість і вміння тримати удар – Харківський національний університет радіоелектроніки (м. Харків);
  • за наполегливість і завзятість – Дніпровський національний університет ім. О. Гончара (м Дніпро);
  • за цікаву ідею і переконливість демонстрації – Донецький національний технічний університет (м. Покровськ);
  • за практичну значимість і швидкість реалізації – Запорізький національний технічний університет (м. Запоріжжя);
  • за елегантність проектування – Національний авіаційний університет (м. Київ);
  • за актуальність представленого проекту – НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» (м. Київ).

«Професіонали майбутнього» – єдиний в Україні галузевий конкурс наукових робіт серед студентів 4 курсів телекомунікаційних факультетів. Конкурс заснований у 2006 р. компанією Vodafone Україна і щорічно проходить за підтримки Міносвіти, Держспецзв’язку та НКРЗІ. Студенти змагаються за грошовий грант 125 000 грн на навчання і проходять стажування у Vodafone.

У 2017 р. команди 11 провідних технічних вишів України готували наукові роботи на тему «Управління якістю обслуговування (Е2Е QoS) і механізми пріоритезації трафіку в мережах 4G/5G для сервісів IoT».