Чому ключі від вашої машини можуть зробити вас викрадачем автівок

хоча ваші ключі можуть відкрити чужий автомобіль, вони навряд чи запустять його двигун

Нещодавно жителька Канади потрапила в чужу автівку, використавши ключі від власної машини. Експерти кажуть, що це досить розповсюджена проблема.

 ключі

Джоанна Флюгель є власницею Toyota Echo 2005 року випуску. Одного разу вона на парковці помилилася та підійшла до такої ж, але чужої автівки. Канадка сказала, що без проблем потрапила всередину машини, але не змогла запустити двигун. «Я озирнулася і подумала, що салон не виглядає, як моя машина, – розповіла 24-річна жінка журналу Motherboard. – Моя машина не мала таких чохлів, у моїй машині не було дитячого сидіння. Це була не моя машина».

Після того як Флюгель усвідомила помилку, вона швидко вийшла з чужої автівки. Про свої враження жінка також поділилася на сторінці у Facebook. «Я сподіваюся, що той, чию машину я майже вкрала, не почувається дуже погано, – написала вона. – Сподіваюся, вони знають, що їх не пограбували».

Широка проблема

Історія Флюгель виглядає схожою на вигадку, але експерти кажуть, що однакові ключі часто можуть відкривати кілька машин.

Honda, як і більшість виробників автомобілів, має приблизно 3500 комбінацій замків. Це означає, що зустріти автомобіль, який відкриється ключем від іншої машини, малоймовірно, але все-таки можливо.

Учасник Відкритої організації майстрів відмичок Яком Ботден каже, що подібна проблема добре відома його колегам. «Про автомобільні ключі ніколи не думають під час купівлі машини. Вони просто аксесуар, який дають після підписання угоди, – каже він. – Поки не з’явиться більше публічних скарг, автовиробники не почнуть перейматися цією проблемою. Вони не будуть витрачати кошти на її вирішення».

Ботден пояснює, що хоча ваші ключі можуть відкрити чужий автомобіль, вони навряд чи запустять його двигун. «Зазвичай замок на дверях, бардачку та багажнику не використовує всі елементи ключа запалювання, – каже він. – Це зроблено для зниження вартості виробництва. Але це також зменшує кількість можливих комбінацій та збільшує імовірність того, що двері відкриються, але двигун запустити не вдасться».

У Toyota кажуть, що вони знають про подібну проблему. Але, на думку виробника, причиною може бути пошкодження самого автомобіля. «Автомобіль Toyota Echo 2005 року відповідає всім регуляторним стандартам для ключів. Ці ключі перевищують вимогу унікальних комбінацій, – розповідають у компанії. – У більшості моделей більшості виробників, якщо дверний замок пошкоджений, є ймовірність, що він не працює належним чином».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я