Привіт. Тобі фото… з вірусом

Власникам гаджетів на Android потрібно бути обережнішими при читанні повідомлень, а також організувати додатковий захист свого мобільника. МТС попереджає про масове поширення SMS-вірусу, жертвами атаки якого стали абоненти всіх мобільних операторів України.

Напад починається з вхідного SMS від знайомого чи незнайомого номера з текстом: «Привіт :) Тобі фото: https://motosan.ru/fhuk/…». Замість сайту motosan.ru може також бути вказаний ресурс soloboro.ru. Коли власник смартфона відкриє це повідомлення та завантажить на своєму Android файл за посиланням, вірус інсталює себе в систему. Після цього він починає надсилати SMS за адресною книгою абонента. Експерти також припускають, що ця шкідлива програма може також збирати персональні дані абонента і пересилати їх на сервер зловмисників.

Спеціалісти «МТС Україна» працюють над ситуацією і вживають заходів для захисту абонентів від вірусу. Якщо смартфон вже заразився, тоді необхідно знайти в системі інсталяційний файл з цим вірусом та видалити його. Для захисту від ураження необхідно відключити в налаштуваннях установку програм з невідомих джерел та інсталювати їх лише з офіційного маркету «Google Play Маркет». Додатково захиститись можна за допомогою антивірусу.

Розсилка SMS з інтернет-посиланнями є одним з поширених видів шахрайства. Якщо ви отримали подібне SMS, будьте уважні при переході за вказаними в ньому посиланнях. Якщо все ж таки ви стали жертвою шахраїв, напишіть на адресу 911@mts.com.ua або зв’яжіться за номером 111 (Центр обслуговування абонентів).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я