Vodafone створить цифрового двійника Одеси

Цифрові двійники – новий і дуже перспективний напрямок. Такого точно ще немає в Україні, у світі напрямок тільки зароджується

Одеса стане першим містом в Україні, яке створить свого цифрового двійника. Завдання двійника міста – моделювати роботу реальної системи, тестувати гіпотези, нові стратегії, ефективно управляти міським господарством, математично точно розраховувати наслідки тієї чи іншої дії для всіх міських систем.

Цифрові двійники є віртуальними моделями фізичної сутності або системи, що постійно оновлюються слідом за змінами своїх реальних прототипів. Це комп’ютерний образ або точна цифрова копія чогось фізичного, чи то люди, місця, пристрої, складні системи, процеси, компанії або навіть цілі міста.

Одеська міська рада і Vodafone закріпили наміри про співпрацю підписанням меморандуму щодо спільного впровадження «розумних» технологій від Vodafone, які розроблені в глобальних R&D-центрах оператора та успішно застосовуються в європейських містах, у систему муніципального управління та соціальні сфери суспільного життя Одеси. Рішення для Smart City буде реалізовано на базі європейської IoT-платформи Vodafone за прикладом Лондона, Амстердама, Мюнхена і Лісабона.

«Цифрові двійники – новий і дуже перспективний напрямок. Такого точно ще немає в Україні, у світі напрямок тільки зароджується і починає міцнішати: за оцінками Gartner, цифрових двійників уже використовують 24% підприємств, які впроваджують IoT, – зазначає Андрій Большаков, директор кластера Центр Vodafone Україна. – Цифрові двійники стали можливими в міру агрегації великої кількості оцифрованих даних (big data), чому активно сприяє активне впровадження IoT-рішень. Ми готові підтримати Одесу в її прагненні стати першим в Україні містом і одним із перших міст світу, яке створило свою цифрову копію. Будемо залучати для цього власні розробки і міжнародний досвід Vodafone».

Платформа двійника об’єднає оцифровані відомості про місто з різних джерел: геоаналітіку, транспортну модель, управління системами ЖКГ, модель міграції людей (жителів і туристів), архітектурне планування (облік наявних будівель, оцінка впливу на всі системи міста з появою нових будівель), облік і планування об’єктів соціальної інфраструктури, дорожній рух, моніторинг стану води, повітря та багато іншого. Цифрова копія міста може приростати шарами в міру оцифрування інформації про всі міські системи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я