Vodafone Україна відкриває лабораторію Big Data Lab з доступом до реальних даних

Мета Big Data Lab – сформувати в Україні екосистему підприємницької діяльності, побудованої на використанні інструментарію Big Data

У рамках запуску лабораторії Big Data Lab Vodafone Україна проведе експеримент, надавши вільний доступ до масиву реальних телеком-даних абонентів усім зацікавленим дата-аналітикам і розробникам.

Учасники лабораторії отримають можливість під керівництвом менторів розробити проекти у трьох категоріях: рішення для міста, бізнесу та покращення якості життя. Найкращі проекти отримають менторську підтримку компанії Vodafone Україна і 30 січня 2018 року будуть продемонстровані інвесторам.

«Дані сьогодні – великий дефіцит для розробників. Оскільки, як правило, їх завжди недостатньо, або вони неповні, неякісні, їх дуже складно і дорого зібрати. Ми ж надаємо учасникам Big Data Lab абсолютно реальні дані. Вони знеособлені й описують поведінку 100 тис. наших клієнтів із 8 областей Західної України за період у 3 місяці. Це більше 100 млн рядків з більш ніж 20 атрибутами, – заявив керівник групи аналітики та розвитку каналів комунікації Big Data Team Олександр Марфін. – Ми очікуємо, що до нас прийдуть креативні та ідейні люди, талановиті математики, ті, хто працює зі статистичним аналізом даних. І ми віримо в те, що, працюючи з цими даними, ви зможете створити продукти, які поліпшать життя українців вже завтра».

Мета Big Data Lab – сформувати в Україні екосистему підприємницької діяльності, побудованої на використанні інструментарію Big Data. Узяти участь у проекті можуть як вже наявні команди та колективи, так і незалежні фахівці. Від потенційних учасників потрібні лише знання статистичного аналізу даних, досвід роботи з Python/R. і креативність.

«Ми як оператор акумулюємо величезні масиви інформації, які вже навчилися використовувати у цілях розвитку своєї компанії, і зараз починаємо використовувати для зовнішніх клієнтів: бізнесу, держави, суспільства. Big Data набуває все більшої важливості для сучасного світу і стає для нас одним з дуже привабливих і перспективних напрямків», – заявила генеральний директор Vodafone Україна Ольга Устинова.

Вона також зазначила, що компанія Vodafone Україна вже успішно реалізувала проект з дослідження оптимальних маршрутів міського транспорту в Києві з використанням Big Data.

Проект Big Data Lab пройде в 5 етапів:

  • з 7 по 24 листопада 2017 року триватиме відбір учасників;
  • 25 листопада відбудеться навчання роботі з операторськими даними;
  • 9-10 грудня відбудеться дводенний хакатон за підсумками первинних розробок учасників;
  • з 11 грудня по 30 січня 2018 року буде функціонувати акселератор для фіналістів хакатону;
  • 30 січня відбудеться захист робіт учасників проекту перед інвесторами.

Усі дані, що беруть участь у проекті, будуть знеособлені і навмисно змінені в цілях безпеки.

Дізнатися детальніше про проект та зареєструватися для участі: bigdatalab.com.ua.