Неділя, 3 Березня, 2024

Вперше в Україні мобільний зв’язок працює через супутник

Vodafone відновив зв’язок у Романівці та Ірпені із використанням Starlink. Вперше в історії України й однією з перших у світі робота частини мережі мобільного оператора організована за допомогою супутникових технологій.

Vodafone запустив базову станцію поблизу населених пунктів Ірпінь та Романівка у конфігурації 2G та 4G. В якості транспортної мережі на цій станції використовується комплект обладнання Starlink компанії SpaceX.

Підключення сайту до супутникового інтернету дозволяє забезпечити безперебійну роботу сегменту мережі навіть за відсутності інтернет-доступу через традиційну транспортну мережу під землею. Завдяки такій схемі роботи можна швидко відновлювати мобільний зв’язок на територіях з пошкодженими вузловими комунікаціями.

Наразі це перший випадок в Україні та один з перших в світі, коли робота мережі мобільного оператора резервується через супутниковий зв’язок. З точки зору конвергенції технологій це другий в світі кейс після Японії, де оператор KDDI вже запустив схоже рішення, а з точки зору екстремальних умов – перший в світі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися