Потенційна жертва війни в Україні – глобальні стандарти у сфері технологій

Геополітична напруженість має реальну перспективу розколу інтернету та індустрії бездротового зв’язку, а також появу повністю відокремлених ланцюгів поставок та екосистем у всьому світі

Вторгнення в Україну розпалює іншу боротьбу, яка триває десятиліттями і не планує завершатися. Це контроль над відомствами, які встановлюють глобальні стандарти. Саме завдяки цим стандартам такі речі, як смартфони та ноутбуки і навіть сам інтернет, працюють незалежно від країни. Але ці стандарти можуть стати потенційною жертвою війни в Україні, кажуть експерти.

Військовий конфлікт в Україні оголив протистояння США та Європи проти Росії та Китаю. «Геополітична напруженість має реальну перспективу розколу інтернету та індустрії бездротового зв’язку, а також появу повністю відокремлених ланцюгів поставок та екосистем у всьому світі», – сказав консультант з бездротового зв’язку Четан Шарма.

Але стандарти мають важливе значення для забезпечення сумісності. Без сумісності, в свою чергу, неможливо виготовляти дешеві та доступні гаджети і технології. Адже сумісність забезпечує досягнення «економії масштабу» (принцип, за яким поширення чогось більшим тиражем робить кожну одиницю в цьому тиражі дешевшою). Сумісність технологій дозволяє їм реалізувати масове охоплення користувачів.

Просування глобальних стандартів також є ключовим внутрішнім пріоритетом, сказала голова Федеральної комісії зі зв’язку США (FCC) Джессіка Розенворсель. «Якщо ми чомусь навчилися з нашого досвіду впровадження 5G, так це те, що бездротова політика має значення для економічного зростання та національної безпеки», – каже вона.

Напруженість була високою перед вторгненням Росії, про що свідчить боротьба з високими ставками за те, хто буде наступним головою Міжнародного союзу електрозв’язку (ITU) – телекомунікаційного агентства ООН.

США підтримують кандидатуру Дорін Богдан-Мартін, яка має більш ніж 28-річний досвід роботи в ITU, і буде першою жінкою-генеральним секретарем ITU, а також першим лідером США з 1960-х років.

Інші вишикувалися за росіянином Рашидом Ісмаїловом, який раніше працював віце-міністром російського уряду та Huawei, а також Nokia та Ericsson.

На засіданні стандартів ITU минулого місяця більшість країн проголосували за виключення росіян з керівництва (заступника голови та голови) усіх комітетів із встановлення стандартів. Але це прямо не впливає на кандидатуру Рашида Ісмаїлова на посаду генерального секретаря ITU.

Боротьба за міжнародні стандарти телекомунікацій

Протягом останніх чотирьох десятиліть Захід домінував у внесках, а також у дорожній карті ключових організацій інтернету та телекомунікаційної галузі , сказав Шарма.

Проте останніми роками Китай побачив, як лідерство у встановленні стандартів може призвести до успіху на ринку, і активно працює над тим, щоб отримати контроль над голосуванням та очолити посади в різних комітетах стандартів.

За словами Шарма, стандарти для 5G та основних інтернет-протоколів зараз закріплені, але боротьба за вплив на стандарти 6G триває.

Наприклад, США нещодавно створили Next G Alliance, тоді як Китай виступив із пропозицією замінити сучасний інтернет-протокол TCP/IP на більш централізований протокол «Новий IP».

Західні уряди занепокоєні тим, що авторитарні режими можуть отримати таким шляхом більше контролю над інтернет-трафіком у їхніх країнах.

«Важливо, щоб ми працювали з нашими країнами-партнерами та використовували наші колективні важелі для формування способів розвитку комунікаційних мереж і гарантували, що нові технології дотримуються демократичних принципів і прав людини, – сказала Розенворсель. – Коли ми з’єднуємось з іншими однодумцями, ми сильніші».

Але різні стандарти не повинні руйнувати глобальні телекомунікації, якщо є шляхи до сумісності, каже Девід Гросс, колишній посол з питань міжнародної комунікаційної політики і партнер Wiley Rein.

До того ж загальних стандартів може бути недостатньо для збереження глобального інтернету, оскільки існують інші засоби, за допомогою яких країни вже обмежують доступ.

Розкол стандартів або політики може підвищити вартість надання послуг інтернету, уповільнивши таким чином поширення інтернету серед трьох мільярдів людей, які не мають швидкісного доступу, сказав Гросс.

«Якщо у вас є глобальні стандарти, це знижує вартість обладнання за всіх рівних умов, щоб можна було підключити ще мільярди людей», — сказав Гросс.

Що далі

Вибори генерального секретаря МСЕ заплановані на ранню осінь, під час таємного голосування. На ньому кожна з 193 країн-членів отримає один голос на конференції в Бухаресті.

Хоча цілком зрозуміло, що вторгнення Росії може зашкодити кандидату від цієї країни, прихильники Богдана-Мартіна кажуть, що оголошувати перемогу зарано.

За матеріалами: Axios

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я