Неділя, 3 Березня, 2024

Щоб ніс на фото був меншим – не робіть селфі фронтальної камерою

Дослідження показало, що фотографії, зроблені на фронтальну камеру, спотворюють обличчя і роблять ніс більшим. Волонтери зробили кілька селфі в різних конфігураціях на фронтальну камеру та одне на цифрову камеру. Результати показали, що на селфі зі смартфона їхні носи виявилися на 6,4 відсотка довшими. Довжина підборіддя також зменшилася в середньому на 12 відсотків.

Операція на носі, також відома як ринопластика, є однією з найпопулярніших форм косметичної хірургії. І за словами дослідників, на тлі популярності селфі зросли запити на ринопластику. Зараз люди роблять в середньому 450 фотографій себе щороку.

Дослідники з Південно-західного медичного центру Техаського університету виявили, що селфі спотворюють обличчя, завдяки чому ваш ніс виглядає довшим і ширшим, ніж на стандартних фотографіях.

Доктор Бардіа Амірлак, який очолював дослідження, сказав: «Існує помітний зв’язок між збільшенням кількості фотографій селфі та збільшенням запитів на ринопластику, особливо серед молодих пацієнтів».

У дослідженні команда взяла на роботу 30 волонтерів, щоб вивчити, як селфі впливають на зовнішній вигляд рис обличчя.

Добровольці робили серію з трьох фотографій – дві зроблені за допомогою фронтальної камери на відстані 12 і 18 дюймів від обличчя, а одна зроблена цифровою камерою на відстані близько півтора метри. Усі три фотографії були зроблені на одному місці та при однакових умовах освітлення.

Дослідники порівняли вимірювання чотирьох орієнтирів обличчя на фотографіях – носа, губи, підборіддя та ширини обличчя. Учасники також заповнювали анкети, в яких оцінювали своє задоволення своєю зовнішністю на зображеннях.

Результати показали, що фотографії, зроблені на фронтальну камеру, значно спотворили риси обличчя учасників.

У середньому на 12-дюймових селфі ніс виявився на 6,4% довшим, а на 18-дюймових селфі на 4,3% довше, ніж на фото, зробленому на цифрову камеру.

Також довжина підборіддя зменшилася в середньому на 12% у 12-дюймових селфі. Це призвело до величезного збільшення відношення довжини носа до підборіддя – на 17%.

Ці викривлення також знайшли відображення у власних оцінках їхнього обличчя учасниками. Учасники були в середньому на 9,1% менше задоволені своїм носом на 12-дюймових селфі, ніж фото з цифрової камери, і на 5,7% менше задоволені своїм обличчям.

Дослідники попередили, що спотворення обличчя на селфі також можуть вплинути на психічне здоров’я.

«Наше дослідження також підтверджує занепокоєння, що селфі можуть негативно вплинути на зовнішній вигляд обличчя, — додав доктор Амірлак. – Нам потрібно підвищити обізнаність про те, як помилкові уявлення про селфі можуть вплинути на запити на ринопластику, уявлення про себе, а також на подальшу депресію та тривогу».

Використання фільтрів на селфі не збільшить кількість лайків фоографій в Instagram, кажуть дослідники з Університету Роуен в Нью-Джерсі. Вони виявили, що використання фотофільтрів у селфі фактично призвело до меншої кількості лайків порівняно з «нефільтрованими» зображеннями.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися