Субота, 24 Лютого, 2024

Впровадження 3G: думка операторів

Ось уже понад 10 років 95% абонентів мобільного зв’язку України не можуть отримати доступу до послуг швидкісного мобільного інтернету третього або четвертого покоління (3G та 4G) за технологіями UMTS та LTE. Попри всі зусилля операторів, державна бюрократична машина залишається непохитною, а Україна – на узбіччі технологічного розвитку. Оператори вбачають виходом із ситуації невідкладне ліцензування всього наявного діапазону для послуг UMTS та проведення конкурсу одночасно на три ліцензії.

Технологічне відставання України почалося ще в середині 2000-х років, і до сьогодні його не здолали. За технологічним розвитком і асортиментом телеком-послуг наша країна найбільш відстала в Європі. Через відсутність масового доступу до нових поколінь зв’язку ринок деградує, зменшуються інвестиції, неможливий розвиток нових сервісів.

Протягом 15 років ринок інформаційно-телекомунікаційних технологій формував понад 5% сукупного ВВП країни. Останні роки відповідна цифра зменшилась майже до 3%, оскільки, не маючи можливостей розвитку, ринок увійшов до стагнаційних параметрів. Українська економіка недоотримує мільярди прямих інвестицій,  а бюджет – величезні суми податків.

Так, лише за попередніми оцінками, сукупні інвестиції операторів мобільного зв’язку в разі отримання ліцензій на 3G можуть скласти близько 9 млрд грн протягом трьох років. При належних регуляторних та інвестиційних умовах у найкоротші терміни, від 6 до 12 місяців, силами трьох провідних операторів можливо побудувати та ввести в експлуатацію сучасні мережі високошвидкісної передачі даних для повсюдного швидкісного доступу до інтернету. За експертними оцінками, у трирічній перспективі відповідними послугами зможуть скористатись більше 10-ти мільйонів абонентів.

На жаль, попри всі зусилля й аргументи операторів, абонентів і суспільства, державна бюрократична машина залишається непохитною: конкурс на частоти 3G знову під загрозою зриву, операторам пропонують «розіграти» одну ліцензію, а інші – відтермінувати до 2018 року. При цьому ставиться під загрозу процес переоснащення української армії сучасними радіотехнічними засобами, який не може чекати три роки.

Провідні телеком оператори звертають увагу суспільства на такі важливі питання щодо ліцензування частот 3G та 4G:

  • Видача лише однієї ліцензії й відтермінування конкурсу на дві інші ліцензії до 2018 року – це позбавлення держави як мінімум 2-3 млрд грн відрахувань до бюджету, які країна могла б отримати як плату за частоти, вже у 2014 році.
  • Українська армія потребує термінового фінансування для переоснащення новітніми засобами радіозв’язку. Отримати такі кошти армія зможе у випадку, якщо буде проведено конкурс одночасно на три ліцензії, і вартість таких ліцензій буде передбачати фінансування робіт з конверсії радіозв’язку.
  • Стандарт 3G застаріває і в 2018 році вже може не зацікавити інвесторів, отже, держава не збере тих коштів, які планувала.

Провідні телеком-оператори України вважають, що ринок телекомунікацій України здатний відродитись лише за умови, якщо всі 55 млн абонентів мобільного зв’язку, всі підприємства, державні та муніципальні органи влади отримають доступ до послуг 3G та 4G. Забезпечити швидко максимально широке національне покриття мережами нових поколінь зв’язку можливо лише спільними зусиллями провідних операторів. Будь-яка форма «монополізму» на послуги 3G лише законсервує стагнацію на телеком-ринку.

Тому конкурс має проводитись одразу на три ліцензії. Усі процеси, пов’язані з проведенням конкурсу, мають відбуватись максимально відкрито, прозоро і зрозуміло для телеком-операторів, ринку та суспільства.

У складний для держави час телеком-оператори є і залишаються надійними партнерами країни, забезпечуючи бюджет стабільними відрахуваннями, а населення – якісним доступним зв’язком. Ми вважаємо, що в держави та Уряду є достатньо можливостей для того, щоб прийняти зважене рішення щодо проведення конкурсу одразу на всі три ліцензії 3G. Таке рішення вже у 2015 році дало б суттєвий імпульс для подальшого розвитку індустрії зв’язку та залучення прямих іноземних інвестицій.

1 коментар

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися