Як ПДВ «зламав» операторів

Цього року бізнес почав сплачувати податок на додану вартість по-новому – за допомогою електронної системи. Але вийшло не так гарно, як планувалося – система повільна, а відправлення податкових накладних проходить зі збоями. Найбільше від цього постраждали мобільні оператори GSM, які написали владі відкритого листа.

Нові положення Податкового кодексу України ввели електронне адміністрування ПДВ. Нова система передбачає реєстрацію податкових накладних у Єдиному електронному реєстрі та надання документів контрагентам виключно в електронній формі.

Запроваджені зміни стосуються всіх платників податків незалежно від форми власності та масштабів бізнесу і передбачають обробку величезного обсягу інформації в обмежені терміни. Але в процесі впровадження нової електронної системи проявилися істотні недоробки технічного та регуляторного характеру. Виявилось, що система не здатна забезпечити продуктивність, необхідну для одноразового створення і коректної обробки електронних документів у масштабах всієї країни. На практиці результатом цього стали численні випадки блокування процесу реєстрації та відправки податкових накладних.

Оператори мобільного зв’язку в силу галузевої специфіки своєї діяльності щомісяця створюють мільйони податкових накладних та коригувань до податкових накладних та мають найбільшу кількість контрагентів порівняно з іншими індустріями в країні. Це ставить їх у складне положення.

Оскільки Державна фіскальна служба України не в змозі вжити заходів щодо змінення ситуації, трійка GSM-операторів звернулася до Міністерства фінансів України і Кабінету Міністрів України. Вони прохають вжити негайних заходів для врегулювання ситуації.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я