Понеділок, 11 Грудня, 2023

Думка: падіння інтересу до науки загрожує конкурентоздатності країни

dmitro-yakubovskiyДмитро Якубовський, постдок Інституту Нільса Бора (Копенгаген, Данія), старший науковий співробітник Інституту теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова НАН України

Популяризація науки стає все важливішою частиною наукової діяльності. З часом, наука стає все більш розгалуженою та відкриває все глибші закономірності, значимість яких все складніше пояснити не-фахівцям. Це обумовлює падіння інтересу до науки у всьому світі.

Для розвинених країн, важливою частиною економіки є виробництво високотехнологічної та наукоємної продукції. Таке падіння інтересу громадськості є загрозою їх конкурентоздатності. Тому ними приділяється велике значення популяризації науки в освіті, медіа та кіно.

Зауважу, що саме успіх популяризації мотивує талановиту та зацікавлену молодь йти в науку, а громадськість та виші – виділяти достатній бюджет наукових досліджень в напрямках, які не фінансуються корпораціями, а також контролювати ефективність його використання.

Все це вірно і для України. Зазначу, що в Україні зараз існує ряд наукових груп (за моїми оцінками – більше ста), які проводять дослідження світового рівня і отримують належні результати внаслідок тісної співпраці з західними колегами та можливості використовувати сучасне обладнання. Учасникам цих груп, беззаперечно, є що розповісти про свої наукові досягнення, як і пояснити важливість наукових досягнень, зроблених їх колегами.

Нагадуємо, продовжується конкурс Tech Today Awards, який запустили Vodafone Україна та NDI Foundation у рамках проекту Tech Today Hub. Його мета – зробити українську науку цікавою темою для українського читача та ЗМІ.

Узяти участь у конкурсі можуть журналісти, блогери, вчені – всі, хто хоче популяризувати науку, допоможуть зробити її «бестселером».

Переможці будуть обрані у двох номінаціях: 1) найкраще інтерв’ю з науковцем та 2) найкраща стаття про науковий проект. Автори найкращих статей отримають iPhone 6S та сприяння в організації інтерв’ю з Президентом НАН України, всесвітньовідомим українським ученим Борисом Патоном.

Реєструватися для участі в конкурсі можна до 31 жовтня 2016 року. Докладніше про конкурс читайте тут.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися