Понеділок, 22 Липня, 2024

Авто чи комп’ютер: 7 інновацій сьогодення та близького майбутнього в автомобілях

phone-in-car

Велика увага все ще приділяється «конячкам» під капотом, лініям обводу фар чи бампера, кондиціонеру тощо. Але еволюція автомобілів уже пішла далі, зробивши центром прогресу сенсорний екран на торпедо та додаток у смартфоні. Програмісти перетворюють автівки на комп’ютери з колесами, і споживачам це подобається.

Якщо ви зазирнете в каталог будь-якого автовиробника, ви побачите там опцію підключення iPhone чи Android до бортового комп’ютера. Це дозволяє виводити на сенсорний екран авто зображення з дисплея мобільника. Програмісти також дозволили керувати додатками голосом, відправляти та приймати текстові повідомлення, транслювати потокову музику та багато іншого.

З іншого боку, технологічних забавок в автомобілі стало вже настільки багато, що треба думати, як інтегрувати їх з мінімальним ризиком для учасників дорожнього руху. А ще не варто забувати про програмні «діри» безпеки: минулого року Fiat Chrysler Automobiles NV відкликала 1,4 млн автівок Jeep Cherokee 2014 модельного року. Це сталося після того, як хакери показали, що можуть віддалено перехопити контроль над двигуном.

Як би там не було, автовиробники не збираються повертатися до «залізних коней» з мінімумом електроніки. Інтеграція цифрових технологій лише продовжується, і ось сім інновацій автомобілебудування, які доступні вже сьогодні або з’являться в найближчому майбутньому.

Зачиняти та відчиняти двері смартфоном. Німецький постачальник автодеталей Continental AG показав систему, яка перетворює мобільний телефон на віртуальний ключ від авто. Як радіоінтерфейс використовується стандарт Bluetooth low energy – він може бути постійно активним, бо споживає мінімум енергії. Як тільки смартфон опиняється в радіусі прийому бездротового сигналу, автівка відчиняє свої двері.

Віртуальний техогляд. Візит на автосервіс може перетворитися зі стресу на рутину завдяки стартапу AutoNet Mobile Inc. Сучасні високотехнологічні автівки вже давно стежать за своїм технічним станом. В AutoNet Mobile вирішили збирати ці дані в додатку для смартфона і в разі потреби автоматично записувати машину на обслуговування в сервіс.

Сенсорні екрани, яких можна не торкатися. Сьогодні відбувається неприємна для багатьох тенденція: зручні кнопки, які можна нажимати наосліп, переходять на сенсорний екран, на який обов’язково потрібно дивитися, щоб влучити в потрібне місце. Але вже скоро можна буде знову робити дії наосліп. Компанія Delphi Automotive PLC розробляє систему жестового управління, яка дозволить не відволікатися на сенсорний екран. Наприклад, щоб збільшити гучність музики, необхідно буде обертати пальцем за годинниковою стрілкою. А вхідний дзвінок можна відхилити помахом руки. Система вже доступна на топових авто, таких як BMW 7 серії.

Технологічні дзеркала. Компанія Gentex Corp. пропонує дивитися в дзеркало заднього огляду та бачити набагато більше, ніж звичайно. Це стало можливим через те, що її дзеркало є високотехнологічним екраном, на який виводиться інформація з камер на задньому бампері. За оцінками розробників, це майже вдвічі розширює поле зору. Окрім цього, пасажири на задніх сидіннях та їхні підголівники не заважають. Система вперше з’явилася на Cadillac CT6, який з’явився у продажу навесні цього року.

Паркування за смартфоном. В одному з фільмів Джеймс Бонд, втікаючи від переслідувачів, керував автомобілем через смартфон Nokia. Фантастика, за словами компанії Robert Bosch GmbH, перетворюється на реальність. Водії зможуть так само керувати своєю машиною через мобільник, щоб її припаркувати. Спершу треба буде навчити бортовий комп’ютер авто, заїхавши один раз на місце стоянки. Далі можна буде дати команду, і машина повторить маршрут самостійно. Для подібних технологій у наших авто потрібно ще два-три роки.

Не дрімати за кермом. Уже кілька років автомобілі стежать за своїми водіями та попереджають про те, що вони засинають. З приходом автопілотів подібні системи не зникнуть, адже перші роки водій повинен бути насторожі увесь час. Для цього, на додаток до контролю за кермом та педаллю газу, авто стежитиме за водієм через камеру. Подібні рішення з’являться вже наступного року, одними з перших будуть автомобілі GM Cadillac.

Повітряні апдейти. Оновлення сьогодні стали майже культом: мало хто розуміє практичний сенс цього, але приємно отримувати час від часу сповіщення про доступність нового ПЗ. Що ж, радість від апдейтів скоро подвоїться, адже вони приходитимуть не лише на наші смартфони, а й на автомобілі. Подібне рішення вже використовує Tesla Motors Inc., дозволяючи власникам своїх автівок інсталювати оновлення без візиту в автосервіс.

За матеріалами: Wall Street Journal

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися