Як перевірити дисплей на «биті» пікселі на телевізорі, моніторі, смартфоні

Наявність «битих» пікселів не завжди вважається виробником за дефект

Ідеального виробництва не буває, і компоненти будь-якого гаджета мають дефекти. Наприклад, флеш-пам’ять завжди має несправні комірки, які просто маскують від користувача. Екрани також можуть мати дефектні елементи – «биті» пікселі, однак замаскувати їх неможливо, і вони виглядають кольоровою чи чорною плямою на дисплеї. Наявність «битих» пікселів не завжди вважається виробником за дефект, тому навіть при купівлі нового девайсу варто перевірити екран. Ось як це зробити на телевізорі, моніторі, смартфоні.

Виробники мають власну політику щодо кількості дефектних пікселів на матриці нового девайса. Загалом це 3-10 несправних точок в залежності від типу «битих» пікселів, їхнього розміщення та діагоналі дисплея.

Наявність дефектних пікселів визначають візуально за допомогою картинок одного кольору. Почергово заповнюючи екран суцільним білим, чорним, червоним, зеленим та синім, можна побачити точки, які не змінюють свій колір разом із рештою екрану. Це і є «биті» пікселі.

Для залиття екрану суцільним кольором можна використати онлайн-інструмент Dead Pixel Buddy. Він працює в будь-якому браузері, і для перевірки достатньо розгорнути браузер у повноекранний режим.