Субота, 9 Грудня, 2023

10 користувацьких тенденцій на 2016 рік

Експерти Ericsson ConsumerLab виявили 10 користувацьких тенденцій, які стануть визначальними у 2016 році. Серед них – заміна смартфонів та інших гаджетів штучним інтелектом, віртуальна реальність, установлення імплантатів у тіло.

1. Інтернет як спосіб життя

Четверо з п’яти опитаних користувачів відзначають істотний вплив інтернету на спосіб життя. Так, наприклад, при виборі продукту або послуги користувачі схильні більше довіряти іншим користувачам і прислухатися до їхніх думок. 38% опитаних вважають відгуки інших користувачів більш корисними, ніж відгуки експертів. Третина респондентів різною мірою бере участь в економіці спільного споживання і користується різними сервісами: від оренди житла, велосипедів і автомобілів до особистих позик.

2. Життя в потоці

За останні чотири роки обсяг завантажуваних за одну хвилину на YouTube відео збільшився в 10 разів – із 30 годин відео до 300 годин. Разом з тим за цей час зросла і кількість людей, які переглядають відео на YouTube. Для сучасних підлітків перегляд потокового відео є частиною звичайного життя – 46% з них щодня проводить на YouTube як мінімум годину. При цьому 20% підлітків у всьому світі дивляться YouTube більше трьох годин на день. 16% користувачів у віці від 16 до 19 років слухають потокову музику більше трьох годин на день – більше, ніж інші вікові групи.

3. Штучний інтелект замінить екрани

Сьогодні кожен другий користувач смартфонів вважає, що всього за п’ять років смартфони підуть у минуле, а їхнє місце займуть системи штучного інтелекту (AI). Половина респондентів готова звертатися до AI за порадою в галузі фінансів і здоров’я.

4. Віртуальне стає реальним

Користувачі впевнені, що віртуальна реальність (VR) буде активно використовуватися смартфонами при поданні візуальної інформації.

5. Будинки з високою чутливістю

Протягом наступних п’яти років завдяки вбудованим датчикам кожна цеглина буде передавати інформацію, що дозволяє домівкам відчувати вуличні умови й адаптуватися до них. Тим не менш, респонденти в різних регіонах розходяться щодо термінів впровадження такої технології.

6. Пасажири на зв’язку

У середньому у світі на дорогу з дому на роботу і назад йде на 20% більше часу, ніж на відпочинок. Люди хочуть, щоб час, проведений у дорозі, витрачався з користю. Проте зараз користувачі незадоволені якістю доступу до інтернету в транспорті, а 70% особливо наголошують на незадовільній якості передання потокового відео.

7. Чати замість дзвінків

Усе більше людей віддають перевагу не дзвінкам, а спілкуванню за допомогою текстових повідомлень. Із цієї причини в критичних ситуаціях люди частіше пишуть пости в соціальні мережі, ніж дзвонять у служби порятунку.

8. Сенсори в людському тілі

Технології моніторингу наступного покоління можуть бути призначені не тільки для носіння з собою чи на собі, а й для використання всередині людського тіла.

9. Хакери атакують

Більшість користувачів смартфонів впевнені, що запобігти хакерським атакам і зараженням вірусами навряд чи колись вийде. А звістка про атаку, яку компанія змогла відбити, підвищує довіру користувачів. Про зростання такої довіри говорить третина опитаних москвичів. У разі якщо хакерській атаці або зараження піддався власний пристрій, наприклад ПК або смартфон, кожен другий користувач змінив би гаджет.

10. Користувачі інтернету в ролі журналістів

Обмінюючись думками, спостереженнями та ідеями, а також активно коментуючи пости, користувачі смартфонів все частіше поводяться, як журналісти. Більше половини впевнені, що інтернет збільшує можливості людей.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися