Неділя, 21 Квітня, 2024

$10-мільйонна гонка за аватарами до 2021 року

Уже за чотири роки відвідувачам технологічної конференції SXSW доведеться вибирати, яку фізичну оболонку відправити на неї. На цьому фестивалі представники XPrize Foundation оголосили новий конкурс XPrize зі створення аватарів. Це роботи, які дозволять безшовно переміститися в машину так, наче вона є власним тілом.

Конкурс ANA Avatar XPrize за спонсорством All Nippon Airways запропонує $10 млн будь-кому, хто створить багатоцільову систему аватарів, які зможуть непомітно переносити людські вміння та навички у місце та час, коли ті потрібні. Фінальним терміном встановили 1 жовтня 2021 року.

Передбачається, що аватари дозволять своїм людям-операторам бачити, чути та відчувати через вбудовані у роботів сенсори. Для людини це виглядатиме як миттєва телепортація. За умовами конкурсу, аватари повинні працювати на відстані мінімум 100 км.

Експерти прогнозують три головні сценарії використання аватарів: допомога в надзвичайних ситуаціях, багатофункціональні машини та персональне піклування. Аватара, наприклад, можна буде відправити в ядерний реактор на межі вибуху, щоб подолати кризу. Такі машини також можуть дозволити хворим отримувати медичну допомогу від найбільш кваліфікованих фахівців. Лікарю не потрібно буде летіти особисто – він використає локального аватара. Третій сценарій також дозволить миттєво опинитися поруч зі своїми близькими, щоб проводити з ними важливі моменти життя.

Конкурс не вимагає створювати гуманоїдів. «Ми не вказуємо, які технології можна використовувати або як вони повинні виглядати», – говорять організатори конкурсу.

Конкурс ANA Avatar XPrize може здатися неможливим для виконання, але минулі подібні заходи показують, що це не так. Перша подібна подія 1996 року Ansari X Prize успішно завершилася у 2004 році, коли SpaceShipOne став першим приватним космічним кораблем, який виконав два суборбітальні польоти протягом двох тижнів. Інший конкурс Lunar XPrize з подачі Google не отримав переможців, але його учасники все ж планують відправити робота на Місяць.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися