10 порад від Facebook, щоб упізнати фейкову новину

На думку авторів поради, ці пункти, які добре знайомі журналістам та є інструментами стандартної перевірки джерел, допоможуть і звичайним користувачам

Інформаційний обман в онлайні вже досить потужний, щоб стати причиною руйнування інтернету, вважає творець останнього. Компанії, разом із Google та Facebook, активно протидіють розповсюдженню фейкових новин. Соцмережа, наприклад, днями випустила 10 рекомендацій для користувачів про те, як упізнати неправдиву інформацію.

news

У найбільших газетах Великобританії Facebook опублікував у рамках своєї кампанії з підвищення обізнаності користувачів про статті-фальшивки інструкцію, як їх розпізнати. Публікація інструкції в The Times, The Guardian і Daily Telegraph пов’язана з тим, що за місяць у Великобританії відбудуться парламентські вибори.

На думку авторів поради, ці пункти, які добре знайомі журналістам та є інструментами стандартної перевірки джерел, допоможуть і звичайним користувачам не бути ошуканими. Самі представники соцмережі кажуть, що вони вже заблокували десятки тисяч акаунтів, яких упіймали на поширенні фейкових новин.

Поштовхом до публікації інструкції стало прохання британського депутата Даміана Коллінза до соцмережі зайнятися підробленими новинами. Політик заявив, що для багатьох людей Facebook є основним джерелом інформації про те, що відбувається в країні. За його словами, якщо новини, які люди читають, будуть брехливими, то і на виборах вони будуть голосувати на основі неправдивої інформації. Директор Facebook у Великобританії Саймон Мілнер прокоментував це так: «Люди хочуть бачити точну інформацію на Facebook, і ми теж».

Отже, щоб не стати жертвою інформаційного обману, Facebook рекомендує:

  1. Скептично ставтеся до заголовків.
  2. Перевірте веб-адресу, на яку посилається публікація.
  3. Вивчіть першоджерело.
  4. Зверніть увагу на незвичайне форматування.
  5. Вивчіть прикладені фотографії.
  6. Перевірте дату публікації
  7. Вивчіть докази, на які посилається автор публікації.
  8. Подивіться, як про цю подію пишуть інші видання.
  9. Переконайтеся, чи не є історія жартом
  10. Пам’ятайте, що деякі історії навмисно подано як помилкові.

Боротьба Facebook з фейковими новинами почалася після виборів США в листопаді 2016 року. Тоді соцмережу звинуватили в розповсюдженні недостовірної інформації. У цей же час Google і Facebook пообіцяли позбавити рекламних доходів розповсюджувачів підроблених новин.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я