Неділя, 3 Березня, 2024

Показали Fuchsia – операційну систему, яка замінить Android

У серпні минулого року з’явилася звістка про те, що Google розробляє нову ОС. Вона повинна стати універсальною та замінити собою наявний сьогодні Android. Днями сайт Ars Technica отримав доступ до ранньої версії майбутньої ОС Fuchsia та показав, як вона виглядатиме.

fuchsia

Інтерфейс перспективної операційної системи називається Armadillo UI. Показана у відео зовнішність є лише чернеткою, і в майбутньому вигляд Fuchsia може докорінно змінитися.

У Fuchsia картковий інтерфейс з вертикальним розміщенням елементів. На головній сторінці показана фотографія користувача, час і індикатор батареї. При натисканні на профіль показуються кнопки для швидкого доступу до налаштувань, так, як на Android. Екран може ділитися декількома картками вертикально або горизонтально. Також передбачено змішаний розподіл місця: коли екран спочатку ділиться на дві частини, а потім у кожній із цих частин можна відкрити ще кілька карток. На Android подібної багатовіконності немає, можна лише розділити екран між двома додатками без можливості перетягувати контент між ними. Під зображенням профілю розташована панель асистента, пошуковик і картка з підказками можливих дій.

У розроблених Google сучасних операційних систем є одна особливість – вони адаптовані для певних типів гаджетів. Наприклад, Android популярна на смартфонах та планшетах, але погано підходить до ПК та інтернету речей. А Chrome OS працює на ПК, проте нею незручно користуватися на мобільниках. Fuchsia має стати універсальною ОС, яка працюватиме на всіх типах гаджетів.

Про нову операційну систему поки що відомо небагато, окрім того, що вона не використовує ядро ОС Linux, як Android та Chrome OS. Вона працює на ядрі Magenta, який розробили учасники проекту LittleKernel. У Google допрацювали Magenta, порівняно з ядром LittleKernel, додавши підтримку акаунтів користувачів та дозволи для роботи тих чи інших компонентів програм, як це зроблено в Android 6.0.

Головними конкурентами Fuchsia будуть операційні системи для вбудованих пристроїв – датчиків, сенсорів тощо, – такі як FreeRTOS чи ThreadX. Однак ядро Magenta можна легко масштабувати, щоб воно працювало на смартфонах та настільних комп’ютерах. Воно вже підтримує 32- та 64-бітні архітектури ARM та 64-бітну архітектуру x86.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися