Четвер, 13 Червня, 2024

10 сенсорних телефонів до епохи iPhone

Смартфон Apple був далеко не першим телефоном із сенсорним дисплеєм. Вони з’явилися задовго до нього, майже разом із початком мобільної ери. Ось десятка сенсорних апаратів до iPhone, які залишили слід в історії.

1. IBM Simon, 1994 рік

Багато в чому це пристрій був першим. Це був один з перших смартфонів і перший мобільник із сенсорним дисплеєм. Його прототип показали ще в 1992 році, а через два роки випустили в продаж за $900.

Для свого часу Simon був справжнім проривом. Мобільний телефон, пейджер, факс, блокнот, записна книжка, електронна пошта і віртуальна клавіатура. За допомогою стилуса можна було робити рукописні замітки. Однак багато написати не вдавалося – сенсорний екран мав роздільну здатність 160х293 пікселів. Зате дисплей був монохромним і тому зручним на сонці.

Незважаючи на інноваційність, похвалитися високими продажами Simon не зміг. Усього вийшло близько двох тисяч екземплярів девайса.

2. Sharp PMC-1, 1998 рік

Через чотири роки після виходу Simon і його провалу японська компанія Sharp задумала реанімувати ідею «розумного» телефона із сенсорним дисплеєм. Результатом став апарат під назвою PMC-1.

Він був призначений для вузького ринку і тому отримав ще меншу популярність, ніж Simon. Рідкісність моделі призвела до того, що сьогодні важко знайти повну інформацію і навіть якісні фотографії Sharp PMC-1.

3. Ericsson R380, 2000 рік

Девайс став першим мобільником, який офіційно назвали смартфоном. Він працював на тоді новій ОС Symbian і у складеному вигляді працював як звичайна моноблочна «мобілка». Перетворити його на смартфон можна було, відкинувши клавіатуру, яка прикривала сенсорний дисплей. Цікаво, що навіть у закритому вигляді для управління пристроєм використовувався екран – при натисканні кнопок на цифровій клавіатурі вони просто доторкалися до відповідної зони на дисплеї.

Крім високої ціни, в Ericsson R380 був ще один недолік. Незважаючи на наявність Symbian, на телефон не можна було встановлювати сторонні програми. Однак це не завадило йому стати родоначальником серії популярних смартфонів, серед яких і досить успішний P800.

4. Siemens SX45, 2002 рік

Siemens взяла за основу для свого дітища наявний кишеньковий комп’ютер Casio Cassiopea E125 та додала до нього GSM-модуль. Це був один із рідкісних апаратів, які працювали на новій мобільній ОС – першій версії Windows Mobile під назвою Pocket PC 2000. Істотним недоліком гаджета Siemens стало те, що він не мав мікрофона, а динамік залишився внизу, як у КПК. Для дзвінків із SX45 обов’язково треба було мати гарнітуру.

5. Palm Treo, 2002 рік

Комунікатори під управлінням Palm OS почали з’являтися ще до Treo завдяки тому, що компанія Palm активно продавала свою платформу іншим виробникам. Однак саме лінійка Treo стала уособленням нині зниклої мобільної ОС.

Одним із перших таких пристроїв стала модель Treo 180. Спочатку її виробником виступала компанія Handspring, але після злиття з Palm бренд останньої став більше асоціюватися із серією Treo. Гаджет мав дисплей з 16 градаціями сірого кольору, фізичну QWERTY-клавіатуру та кришку.

Одночасно з Treo 180 в продажу була доступна модифікація Treo 180g, у якій замість клавіатури було поле для розпізнавання рукописного тексту і символів.

6. Philips 550/755, 2004 рік

Дисплей тут був дуже маленьким, але все ж сенсорним. За допомогою стилуса можна було переміщатися по меню, підписувати картинки і що-небудь малювати. Також була нехай дрібна, але робоча екранна клавіатура. В іншому це був звичайний телефон, а не смартфон. Із мінусів цього девайса було погано адаптоване для стилуса управління та повільний інтерфейс.

7. Neonode N1, 2004 рік

У 2001-2002 роках невелика шведська компанія, в якій працювало всього три десятки людей, наробила чимало шуму, пообіцявши випустити революційний мобільник з керуванням, повністю орієнтованим на пальці. Можливо, Neonode могла б стати аналогом Apple на початку 2000-х і за п’ять років до появи iPhone зробити революцію в індустрії, однак цього не сталося. Чому? Причин багато, і одна з них – постійне перенесення термінів виходу N1 протягом декількох років.

Neonode N1 разом з наступною модифікацією N1m був у довжину і ширину не набагато більше банківської картки. Найцікавіше ховалося в дисплеї і системі управління. По краях малесенького 2,2-дюймового екрана встановлювалися 17 інфрачервоних датчиків. Під час дотику пальця до дисплея у відповідному місці перекривалися певні промені і реєструвалося «натискання». Управління орієнтувалося на жести. Наприклад, для підтвердження дії треба було провести пальцем зліва направо, а для скасування – навпаки, справа наліво. Працював пристрій на спеціальній версії Windows.

8. Nokia 7710, 2005 рік

У 2003 році фінський виробник анонсував модель Nokia 7700, однак через проблеми з реалізацією управління за допомогою тачскрину апарат так і не вийшов у широкий продаж. Замість нього у 2005 році телекомунікаційний гігант запустив Nokia 7710.

Цей Symbian-смартфон став першим і останнім апаратом, що працює на платформі Series 90. Дисплей новинки був орієнтований на горизонтальне використання. Без стилуса користуватися пристроєм було складно через маленький розмір віртуальних іконок.

9. ASUS P525, 2006 рік

У першій половині 2000-х були популярними смартфони під управлінням Windows Mobile. Одним із найяскравіших представників WM-комунікаторів був ASUS P525. Але поки його довели до ладу через кілька років, він уже не відповідав вимогам часу.

10. LG Prada, 2007 рік

Перший у світі мобільник із сенсорним екраном ємнісного типу, як у сьогоднішніх гаджетів, випустила не Apple. У січні 2007 року корейська компанія запустила свій пристрій у продаж, на місяць випередивши «яблучного» конкурента. Незважаючи на те, що Prada вийшов першим, за півтора року LG продала всього мільйон цих смартфонів. Apple лише за рік реалізувала більше шести мільйонів iPhone.

За матеріалами: Onliner

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися