Україну можуть визнати найбільш піратською країною

Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA) знову рекомендує присвоїти Україні статус лідера піратства. Його наша держава отримає в так званому «Списку 301». До нього входять країни з найбільшими порушеннями авторських прав.

У документі наголошується, що у 2013 році розпочалося розслідування щодо порушення в Україні прав інтелектуальної власності. По закінченні трьох років проблеми, через які країна отримала піратський статус, залишаються фактично невирішеними.

Як відзначають в IIPA, в Україні існує 19 організацій колективного управління авторськими та суміжними правами, однак тільки деякі з них мають на це реальні повноваження.

Крім того, в країні, за даними асоціації, продовжують функціонувати сайти, де розміщений піратський контент (зокрема, найбільші BitTorrent-сайти), а деякі інтернет-пірати навіть навмисно перенесли свої сервери в Україну протягом останніх кількох років.

Найбільшими в Україні піратськими сайтами в IIPA знову назвали ex.ua і extratorrent.cc, які, за даними асоціації, щомісяця відвідують майже 35 млн і 75 млн користувачів відповідно. Серед піратських сайтів також названі ресурси kinogo.co, kkiste.to, kinofilms.tv, oday.kiev.ua, pslan.com і torrentroom.com.