Накопичувач на фазовій пам’яті поставив рекорди SSD

Скоро ноутбуки та планшети будуть завантажуватись ще швидше, ніж це їм сьогодні забезпечують твердотільні накопичувачі на основі флеш-пам’яті. Компанія HGST, яка є дочірньою структурою Western Digital, продемонструвала прототип такого SSD з недалекого майбутнього. У ньому використали новий тип пам’яті та архітектуру обміну даними, що зробило його майже в 5 разів швидшим за наявні моделі твердотільних накопичувачів.

Продемонстрований прототип новинки працює через інтерфейс PCI Express 2.0 x4 і виконаний у вигляді плати розширення для настільного ПК.  Продуктивність цього жорсткого диску, який набраний з мікросхем обсягом 1 Гб, досягає 3 мільйонів операцій вводу-виводу при читанні випадкових 512-бітних блоків. Затримки при випадковому читанні становили близько 1,5 мкс. Для порівняння, анонсований нещодавно HGST-накопичувач серверного класу SSD FlashMAX III з інтерфейсом PCI Express на флеш-пам’яті NAND MLC, забезпечує лише 540 тисяч операцій вводу-виводу.

Таку високу швидкість роботи новинці забезпечує пам’ять із змінним фазовим станом речовини (PCM, phase change memory). У представленому прототипі SSD HGST використовуються мікросхеми, які виконані розміром 45 нм. Головна проблема такої пам’яті – малий обсяг дискового простору, що змушує додавати чіпи пам’яті та підвищує ціну. Саме тому показана новинка потрапить на прилавки лише через декілька років, кажуть розробники. За цей час вони сподіваються зробити ціну таких накопичувачів на PCM прийнятною.