10 супергероїв, прототипами яких були реальні люди

Супергероїв немає в реальності, вони мають суперздатності та дивні імена. Але виявляється, що багатьох із них створено за образами реальних людей. Хто ж ці люди, які надихнули авторів на створення відомих і улюблених багатьма персонажів?

1. Тоні Старк / Залізна людина

железный человек б
Його прототипом став Говард Х’юз (Howard Hughes), який був американським підприємцем, інженером, винахідником, режисером і продюсером. Він був відомий завдяки ексцентричному характеру і численним скандальним романам із зірками кіно і шоу-бізнесу. Його епатажну поведінку на початку і повне самітництво в кінці життя породив розтиражований образ дивакуватого і таємничого мільярдера. Саме він надихнув видавців Марвел (Marvel) на створення персонажа Тоні Старка й історії про Залізну людину (Iron Man).

2. Бетмен

Бетмен (1)
Бетмен – таємне альтер-его мільярдера Брюса Уейна, успішного промисловця, філантропа й улюбленця жінок. Його ім’я запозичено творцями персонажа в Роберта Брюса – шотландського монарха, дворянина й улюбленця жінок, та Ентоні Вейна – американського генерала і державного діяча, який брав участь у війні за незалежність США і за відвагу отримав прізвисько Божевільний Ентоні.

3. Чудо-жінка

Чудо-жінка
Вільям Моултон Марстон – американський психолог, теоретик фемінізму, винахідник і автор коміксів – створив персонаж Чудо-жінки. Її прообразом стала його дружина Елізабет Марстон та асистентка Олівія Бірн.

4. Константин

10 супергероїв, прототипами яких були реальні люди
Фокусник, аферист і детектив Джон Константин був змальований з відомого виконавця Стінга, оскільки творці цього коміксу шаленіли від його творчості. Крім зовнішньої схожості, Джон запозичив у співака його звичку палити по кілька цигарок за раз.

5. Бакі Барнс

10 супергероїв, прототипами яких були реальні люди
Бакі Барнс – партнер Капітана Америки. Художник Джо Саймон придумав персонаж напарника Роджерса і назвав його Бакі, як звали його шкільного друга Бакі Пірсона, зірку баскетбольної команди.

6. Флеш / Баррі Аллен

10 супергероїв, прототипами яких були реальні люди
Це вигаданий персонаж всесвіту DC. Його ім’я було утворено шляхом комбінування імен Баррі Грея (актор, сценарист, композитор) і Стіва Аллена (популярний американський телеведучий, музикант, актор, комедіант і письменник).

7. Джей Джон Джеймсон – Стен Лі

Джеймсон
Персонаж коміксу про Супермена, Джон Джеймсон (J. Jonah Jameson), змальований із президента компанії Марвел – Стена Лі (Stan Lee), який сам є творцем цього коміксу.

8. Професор Ікс (Professor X)

професор х
Професор Ікс боровся за права звичайних людей. Тож не дивно, що його змалювали з попередника, знаменитого борця за справедливість Мартіна Лютера Кінга-молодшого (Martin Luther King, Jr.).

9. Супермен

Супермен
Одним із прототипів цього персонажа став американський актор, одна з найбільших зірок епохи німого кіно Дуглас Фербенкс.

10. Джокер

Джокер1 б
У найбільш харизматичного лиходія – Джокера (The Joker), грози Готема і ворога номер один для Темного Лицаря – був цілком реальний прототип: персонаж фільму «Людина, яка сміється» (1928), якого виконав німецький актор Конрад Фейдт.

За мотивами відео Screen Ran