Четвер, 25 Липня, 2024

18 Нових Функцій в iOS 18

Apple продовжує вдосконалювати свої продукти, і нова версія iOS 18 містить безліч нових функцій, які значно покращують користувацький досвід. Давайте детально розглянемо кожну з основних нововведень.

1. Покращена Siri

Нова Зовнішність: Siri тепер активується з анімованим світловим кільцем на екрані, яке сигналізує про її готовність до роботи, що робить взаємодію більш наочною та інтерактивною.

Інтеграція з ChatGPT: Siri отримала можливість звертатися до ChatGPT для розширених відповідей на складні питання. Це дозволяє Siri пропонувати більш глибокі та змістовні відповіді, особливо на запити, що виходять за рамки стандартних знань Siri.

Покращені Знання про Продукти Apple: Siri тепер краще розуміє та може давати докладні інструкції щодо використання різних пристроїв та сервісів Apple, роблячи її ідеальним помічником для користувачів екосистеми Apple.

Безпека та Приватність: Всі обробки даних Siri здійснюються безпосередньо на пристрої, забезпечуючи високу безпеку і конфіденційність користувацьких даних. Для обробки найскладніших завдань використовуються сервери Apple, які гарантують захист інформації.

Підтримка Нових Мов: Siri тепер підтримує більше мов і діалектів, що робить її доступною для ширшої аудиторії по всьому світу.

2. Персоналізація Домашнього Екрану

Змінюваний Розмір Значків і Віджетів: Користувачі можуть змінювати розмір значків додатків і віджетів, роблячи їх більшими або меншими в залежності від своїх потреб. Це дозволяє створювати унікальні композиції на домашньому екрані.

Відкриті Простори: Тепер можна залишати порожні простори між значками, що дозволяє більш гнучко налаштовувати вигляд головного екрана і створювати простіший та більш організований інтерфейс.

Інтерактивні Віджети: Нові інтерактивні віджети дозволяють виконувати певні дії безпосередньо з головного екрана, наприклад, керувати музикою, переглядати погоду або керувати домашніми пристроями.

Підтримка Темного Режиму: Віджети та значки підтримують темний режим, що додає додатковий комфорт під час використання пристрою в умовах низького освітлення.

Кольорові Тони: Користувачі можуть налаштовувати кольорові відтінки значків і віджетів, що дозволяє підлаштовувати їх під свій індивідуальний стиль і вподобання.

Динамічні Шпалери: iOS 18 підтримує динамічні шпалери, які змінюються в залежності від часу доби або погодних умов, додаючи більше живих елементів до головного екрана.

3. Новий Центр Керування

Можливість Кастомізації: Центр керування отримав можливість додавати та налаштовувати розмір і групи швидких дій. Це дозволяє користувачам швидше отримувати доступ до потрібних функцій.

Розділення на Кілька Екранів: Центр керування можна розділити на кілька екранів, що дозволяє створювати окремі розділи для керування домом, мультимедіа, підключенням і багато чого іншого.

Галерея Контролів: Додано нову галерею контролів, що дозволяє додавати швидкі дії з сторонніх додатків, роблячи Центр керування більш універсальним.

Персоналізація Іконок: Іконки ліхтарика і камери на екрані блокування тепер є частиною Центру керування і можуть бути замінені або видалені, а також налаштовані для використання на iPhone 15 Pro.

4. Оновлений Додаток Фото

Спрощене Переглядання: Вкладки “Бібліотека” та “Для вас” об’єднані в один розділ, що спрощує перегляд і управління фотографіями. Це допомагає користувачам швидше знаходити потрібні зображення.

Колекції: Тепер фотографії можуть бути організовані в колекції за темами, такими як нещодавні дні, поїздки або люди та домашні улюбленці. Це робить перегляд фото більш інтуїтивним і зручним.

Закріплення Колекцій: Користувачі можуть закріплювати свої улюблені колекції для швидкого доступу, що дозволяє швидко знаходити найважливіші фотографії.

Карусельний Перегляд: Додано новий карусельний перегляд, що дозволяє переглядати найкращі моменти в одному потоці, з автоматичним відтворенням живих фотографій і відео під час перегляду.

5. Нові Можливості Повідомлень

Планування Повідомлень: Messages тепер підтримують планування текстових повідомлень, що дозволяє користувачам відправляти повідомлення в обраний час.

Reactions з Будь-якими Емодзі: Tapback, функція реакцій на повідомлення, тепер підтримує використання будь-яких емодзі, додаючи більше варіантів для вираження емоцій.

Розширені Текстові Ефекти: Додано можливість додавати текстові ефекти до слів, фраз або емодзі, що дозволяє користувачам робити повідомлення більш виразними.

Rich Communication Services (RCS): Messages підтримує RCS для поліпшеної взаємодії з користувачами Android, що забезпечує більш багатий обмін повідомленнями між різними платформами.

6. Повідомлення через Супутник

Текстування через Супутник: Користувачі iPhone 14 і новіших моделей можуть надсилати текстові повідомлення через супутник, що дозволяє залишатися на зв’язку навіть без стільникового або Wi-Fi з’єднання.

Шифрування Повідомлень: Повідомлення, відправлені через супутник, шифруються для забезпечення безпеки, з можливістю надсилати тексти, емодзі і реакції як iPhone, так і Android користувачам.

7. Підтримка Розширених Повідомлень в Mail

Категоризація на Пристрої: Mail тепер автоматично категоризує повідомлення на пристрої, що допомагає краще організувати листи за такими категоріями, як промоакції, транзакції та особисті листи.

Новий Вигляд Зведення: Додано новий режим зведення, який агрегує всі релевантні повідомлення від одного відправника, що спрощує перегляд і управління великою кількістю листів.

8. Поліпшення в Safari

Функції Highlights: Safari в iOS 18 отримав функцію Highlights, яка дозволяє виділяти ключову інформацію на веб-сторінках. Наприклад, якщо ви переглядаєте статтю, Highlights може підкреслити основні пункти, такі як резюме статті, місце розташування ресторану, або контактну інформацію. Це значно полегшує знаходження найважливішої інформації без необхідності переглядати весь текст.

Покращений Режим Читача: Режим читача в Safari також зазнав значних покращень. Тепер він включає в себе резюме та зміст сторінки, що допомагає користувачам швидко отримати уявлення про зміст довгих статей. Це особливо корисно для тих, хто читає багато контенту онлайн і хоче швидко орієнтуватися в тексті.

9. Оновлення в Notes

Живий Запис Аудіо з Транскрипцією: Новий додаток Notes тепер підтримує живий запис аудіо з автоматичною транскрипцією. Це означає, що ви можете записувати голосові замітки, і вони автоматично перетворяться в текст. Це ідеально підходить для зустрічей, лекцій або будь-яких ситуацій, де важливо зберегти детальні записи.

Math Notes: Додаток Notes отримав нову функцію Math Notes, яка дозволяє вводити математичні рівняння та вирази і автоматично отримувати їх рішення. Це може бути особливо корисним для студентів і професіоналів, які працюють з математичними обчисленнями, дозволяючи швидко вирішувати задачі безпосередньо в додатку.

10. Покращення в Maps

Топографічні Карти: Карти Apple тепер підтримують топографічні карти, які показують деталі рельєфу і висоти. Це надзвичайно корисно для туристів, альпіністів і тих, хто любить активний відпочинок на природі.

Мережі Маршрутів: Додано підтримку мереж маршрутів, що дозволяє користувачам легко знаходити і зберігати маршрути для пішохідних або велосипедних прогулянок. Користувачі можуть створювати та зберігати свої маршрути для офлайн-доступу, що робить навігацію ще зручнішою в місцях з обмеженим доступом до інтернету.

11. Game Mode

Максимальна Продуктивність: Game Mode в iOS 18 мінімізує фонову активність і виділяє всі доступні ресурси процесора для гри, що забезпечує максимально плавний ігровий процес. Це особливо важливо для інтенсивних ігор, які потребують високої продуктивності.

Зменшення Затримки: Ця функція також знижує затримку між діями на контролерах і їхньою реакцією в грі, а також зменшує затримку при використанні AirPods. Це робить ігровий досвід більш реалістичним і менш відволікаючим, забезпечуючи краще занурення в гру.

12. Tap to Cash

Передача Грошей: Нова функція Tap to Cash дозволяє користувачам iPhone передавати гроші між собою просто торкнувшись своїми телефонами. Це не потребує введення телефонного номера або іншої особистої інформації, що робить процес швидким і безпечним.

Простота Використання: Ця функція працює через Apple Cash і дозволяє здійснювати миттєві перекази, що є зручним для щоденних ситуацій, таких як поділ рахунку в ресторані або швидка оплата друзям.

13. Розширення Apple Pay

Оплата з Винагородами: Apple Pay тепер підтримує оплату з винагородами, дозволяючи користувачам використовувати накопичені бонуси або бали від кредитних карток для здійснення покупок. Це додає гнучкості і робить використання винагород більш зручним.

Плани Розстрочки: Додана підтримка планів розстрочки від деяких кредитних карток, що дозволяє користувачам здійснювати великі покупки і оплачувати їх частинами протягом певного періоду.

Інформація про Квитки: Квитки на події в Apple Wallet тепер включають детальну інформацію про місце проведення, карти та додаткові дані про подію. Це допомагає користувачам краще планувати свою участь в заходах і швидше знаходити необхідну інформацію.

14. Додаток Passwords

Окремий Додаток для Паролів: В iOS 18 паролі тепер зберігаються в окремому додатку Passwords. Це забезпечує більш організований доступ до збережених паролів і ключів доступу.

Збереження Ключів Доступу та Паролів Wi-Fi: Додаток підтримує збереження не лише стандартних паролів, але й ключів доступу, паролів Wi-Fi та верифікаційних кодів, що робить його універсальним інструментом для управління всіма вашими обліковими даними.

Синхронізація з Пристроями: Паролі зберігаються в iCloud Keychain і можуть бути доступні на iPhone, iPad, Mac і навіть Windows ПК, що забезпечує зручний і безпечний доступ до ваших даних з будь-якого пристрою.

15. Захист Приватності

Блокування Доступу до Додатків: iOS 18 дозволяє блокувати доступ до додатків за допомогою Face ID або Touch ID навіть у розблокованому телефоні. Це додає додатковий рівень захисту для додатків, які містять чутливу інформацію.

Приховування Додатків: Користувачі тепер можуть приховувати додатки з домашнього екрана, переміщуючи їх у приховану папку в бібліотеці додатків, яка не доступна без аутентифікації. Це дозволяє краще контролювати, які додатки відображаються на головному екрані.

Контроль Доступу до Контактів: Додатки, які запитують доступ до контактів, можуть отримати доступ тільки до вибраних контактів. Це означає, що користувачі можуть вибирати, які контакти будуть доступні для конкретного додатка, забезпечуючи кращу приватність.

16. Вибірковий Доступ до Контактів

Обмеження Доступу: Тепер, коли додатки запитують доступ до ваших контактів, ви можете обмежити їх доступ лише до вибраних контактів замість надання доступу до всього списку. Це забезпечує більш детальний контроль над вашою приватністю.

Поліпшений Контроль: Ця функція дозволяє користувачам зберігати конфіденційність своїх контактів, дозволяючи додаткам бачити лише необхідну інформацію для їх роботи, а не всю вашу телефонну книгу.

17. Поліпшення в AirPods

Персоналізоване Просторове Аудіо: AirPods тепер підтримують персоналізоване просторове аудіо для ігор, що забезпечує більш занурюючий звук. Це означає, що звук адаптується до вашого положення і руху голови, створюючи більш реалістичний звуковий простір.

Зниження Затримки: Під час ігор затримка між діями в грі та звуком значно знижена, що робить ігровий процес більш реалістичним і менш відволікаючим.

18. Інтерфейс Apple Cloud

Обробка Інтенсивних Завдань

Новий інтерфейс Apple Cloud в iOS 18 призначений для оптимізації обробки інтенсивних завдань на серверах Apple. Це включає в себе завдання, які потребують значних обчислювальних ресурсів, такі як машинне навчання, обробка великих даних або складні графічні розрахунки. Завдяки потужним обчислювальним можливостям серверів Apple Silicon, ці завдання виконуються швидше і ефективніше, ніж на окремих пристроях користувачів.

Безпека та Приватність

Apple завжди підкреслює важливість безпеки даних та захисту приватності, і новий інтерфейс Apple Cloud є частиною цієї стратегії. Обробка інтенсивних завдань відбувається на серверах Apple з дотриманням високих стандартів безпеки. Це означає, що дані користувачів захищені як під час передачі, так і під час обробки. Сервери використовують методи шифрування для захисту інформації, і Apple гарантує, що жодні дані не зберігаються або не доступні стороннім особам.

Private Cloud Compute

Однією з ключових особливостей є функція Private Cloud Compute. Вона дозволяє виконувати складні обчислення в хмарі, залишаючи при цьому користувацькі дані приватними. Це означає, що обробка відбувається безпосередньо на серверах Apple, але дані користувачів не зберігаються на цих серверах. Private Cloud Compute гарантує, що навіть Apple не має доступу до цих даних, що робить систему надзвичайно безпечною.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися