2018-й став найгіршим роком в історії смартфонів

Аналітики IDC пояснюють це декількома факторами

За даними IDC, поставки смартфонів минулого 2018 року скоротилися на 4,1%. Це 1,4 млрд пристроїв, що є найгіршим показником за всю історію цього типу пристроїв. Попри негативні загальні результати, п’ять найбільших вендорів сукупно збільшили свою частку з 63% до 69%.

У четвертому кварталі 2018 року світові поставки смартфонів склали 375,4 млн пристроїв. Це на 4,9% менше від показника за аналогічний період попереднього року. Спад спостерігається вже п’ять кварталів поспіль.

Аналітики IDC пояснюють це декількома факторами. Цикл заміни смартфона став довшим. На багатьох ринках рівень проникнення пристроїв досяг високих значень. Також впливає політична й економічна нестабільність і невдоволення користувачів постійним зростанням цін.

Очікуване цього року масове впровадження зв’язку 5G та гнучких екранів може вдихнути нове життя в галузь. Однак є ризик, що прориву не відбудеться, оскільки ціна на такі пристрої зросте. Аналітики кажуть, що вендорам та операторам необхідно запускати програми обміну старих девайсів на нові.

У світі на першому місці за підсумками останнього кварталу 2018 року знаходиться компанія Samsung з обсягом поставок смартфонів на рівні 70,4 млн, що на 5,5% менше, ніж рік тому. Частка ринку вендора становить 18,7%. За підсумками всього року поставки смартфонів Samsung впали на 8% – до 292,3 млн пристроїв. Наступними йдуть Apple, Huawei, OPPO та Xiaomi з частками 18,2%, 16,1%, 7,8% та 7,6% відповідно.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я