3G в Україні: чим закінчиться гонка за першість

Україна вступила в нову для себе і вже звичну для технологічно розвиненої частини світу еру – еру 3G. Хоч його наявності масовий споживач поки не відчув, але оператори вже повним ходом розгорнули дії щодо завоювання аудиторії зв’язку третього покоління, пише UBR.

Оскільки 3G – стратегічно важливий напрямок розвитку мобільних операторів і інтернет-послуга №1 в очікуваннях споживачів, битва розігралася не на жарт. Для операторів це як сильний мотив підтримки лояльності поточної аудиторії, так і можливість, ставши першим, переманити аудиторію конкурентів, що на ринку зв’язку – величезний виклик у силу прихильності абонентів до вже обраного оператора.

Чому перший – не завжди кращий? І навпаки

Узяти, приміром, пивну категорію і пиво Guinness. Незважаючи на високу якість, популярність та позицію лідера на британському ринку розливного пива, він став здавати позиції. А все через те, що з точки зору споживача бренд мав один помітний недолік – занадто тривала сервіровка пінти Guinness. До того ж впливовий конкурент – Murphy’s – побудував рекламну кампанію, зробивши заяву, що його пиво наливається швидше. Подивившись на цей факт як на можливість, а не на помилку, бренд за один розумний хід перетворив свій недолік на позитивну властивість.

Підносячи унікальний процес наливу як відмітну особливість продукту, Guinness масштабно заявив, що «хороші речі приходять до тих, хто вміє чекати». Згодом Guinness побудував широку рекламну кампанію навколо унікальних особливостей пивного наливу і створив цілий ритуал під назвою «119,5 секунд». Показовим результатом успіху стало зростання частки ринку бренду в Британії на 5,1%.

Ще один наочний приклад від сучасної релігії у світі брендів – Apple. Буквально в двох словах – «Think Different» (думай інакше) – Apple, з одного боку, зробив акцент і упор на інноваційність і унікальність свого продукту, а з іншого – красиво посунув та відмежувався від тодішнього лідера ринку технологій IBM з його початковим «Think» (думай). Саме разом зі слоганом «Think Different» Apple став спочатку лідером, а після – культом.

На стабільному ринку послуг доставки у Німеччині вкрай складно переграти лідера – DHL, але ось FedEx зробив успішну спробу. Згадаймо нестандарне рішення Fedex «Always first truck» (завжди перший), яким він, з одного боку, наочно і креативно розкрив свою конкурентну перевагу швидкості доставки, підкресливши головний недолік конкурента-лідера ринку DHL. З іншого боку, рішення було настільки помітним і «підступним», що викликало активне обговорення і широке висвітлення в масах. За результатами кампанії Fedex вдалося завоювати свою аудиторію та стати загрозою лідерському положенню DHL.

«Повертаючись до питання першості в Україні на ринку 3G, можна сміливо говорити про те, що основна боротьба все ще попереду, і поки рано заявляти, хто ж вийде лідером гонки, – стверджує представниця рекламного агентства Vizeum Ukraine Вікторія Кочуро. – Аудиторія, яка готова платити досить високу ціну за доступ до зв’язку третього покоління, буде в першу чергу орієнтуватися на якісні особливості пропозицій операторів і підходити до вибору з розумом».

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я