Субота, 24 Лютого, 2024

Amazon вигадав нову послугу інтернет-магазину: кур’єр заходитиме в домівки без господарів

Інтернет-магазини мають одну суттєву незручність: іноді доводиться годинами сидіти вдома та чекати кур’єра доставки. В Amazon придумали цікаве рішення: дозволити кур’єрам заходити в домівку, коли господарі не вдома. Новий сервіс називається Amazon Key.

Система побудована на основі «розумної» камери Amazon Cloud Cam і сумісних з нею смарт-замків. Камера являє собою хаб, підключений до інтернету з використанням домашньої WiFi-мережі. Вона обмінюється даними із замком (поки це девайси тільки відомих брендів, таких як Yale і Kwikset) за бездротовим протоколом Zigbee. Останній призначений саме для «спілкування» розумних пристроїв у рамках концепції IoT (інтернету речей).

Коли кур’єр приходить з посилкою до будинку, він сканує штрихкод, надсилаючи запит до «хмари» Amazon. Якщо перевірка проходить, «хмара» надає дозвіл, посилаючи зворотне повідомлення камері. Остання вмикається та починає вести запис. У цей час кур’єр отримує інструкції у своєму додатку, проводить пальцем по екрану, і двері відчиняються. Одночасно клієнт отримує повідомлення про доставку та короткий відеоролик із записом того, що відбувається, і подальшим підтвердженням, що все зроблено правильно.

Нова послуга почне працювати вже з 8 листопада. Комплект необхідного обладнання, яке складається з камери, смарт-замку і безплатної установки, коштує $250. У тих, хто придбав цей комплект, в опціях доставки з’явиться новий пункт з доставкою додому. Поки що новою пропозицією можуть скористатися тільки жителі 37 американських міст, де працює власна служба доставки Amazon Logistics.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися