Субота, 2 Березня, 2024

4 менеджери паролів, з якими захистити дані просто

Login Box - Username and Password in Internet Browser on Computer Screen

Пароль «123456» є найгіршим, але він все ще залишається найбільш популярним. Усе тому, що його легко згадати, однак це означає, що його легко зламати. Натомість надійний пароль досить просто забути, через що можна втратити доступ до потрібних сервісів. Вирішити цю дилему можна за допомогою менеджерів паролів. Вони замість вас запам’ятають складні кодові фрази до різних сайтів та служб. Вам доведеться пам’ятати лише один пароль для доступу до такого менеджера. Ось чотири подібні програми, кожна з яких має свої переваги та недоліки.

Що повинен мати гарний менеджер паролів

Програми для зберігання кодових фраз доступу пропонують багато можливостей. Гарний менеджер паролів обов’язково повинен мати такі функції:

  • генерація паролів. Найкращий пароль – довгий рядок випадкових символів. При цьому для доступу до кожного сайту необхідно використовувати індивідуальний пароль. Тому гарний менеджер повинен мати функцію, яка генеруватиме складні паролі замість вас. При цьому краще, якщо новий пароль підбирається з урахуванням вже наявних, щоб ще більше ускладнити злам;
  • автозаповнення. Оптимально, коли для доступу до улюблених сайтів ви вводитимете лише один пароль від самого менеджера паролів. Останній далі автоматично вибере необхідну пару логін/пароль для входу на конкретний сайт та надрукує їх у браузері;
  • безпечне пересилання. Коли вам необхідно буде поділитися паролем з кимось, ця функція допоможе передати кодову фразу у захищеному вигляді. Якщо ви відправлятимете пароль відкритим текстом, тоді зловмисник, який матиме доступ до вашої пошти чи чатів, зможе його прочитати;
  • двофакторна аутентифікація. Для кіберзлодія однаково, який пароль ламати – чи від веб-сайту, чи від менеджера паролів. Підвищити захист останнього можна за допомогою двофакторної аутентифікації. У такому режимі менеджер паролів відправлятиме, наприклад, на телефон випадковий код, без якого він не розблокує своє сховище;
  • кросплатформність. Сьогодні кілька гаджетів – ноутбук, планшет чи смартфон – є у багатьох. Менеджер паролів повинен працювати на всіх ваших девайсах.
  1. LastPass

Одним із менеджерів паролів, який має наведений вище перелік функцій, є LastPass. Окрім цього, він ще пропонує зміну паролів одним кліком та аудит усіх збережених паролів на надійність.

Як тільки ви інсталюєте плагін LastPass у браузер, він почне пропонувати зберегти дані при вході на той чи інший сайт. Після цього на панелі логіну з’явиться іконка з кількістю збережених паролів. Щоб обрати необхідний для даного сайту, клацніть по цій іконці та вкажіть потрібний.

Для популярних сайтів на кшталт Facebook та Amazon менеджер LastPass дозволяє змінювати паролі однією кнопкою. Уже не треба заходити у свій акаунт, щоб його змінити. Окрім цього, менеджер має функцію екстреного доступу Emergency Access, з якою довірені люди зможуть скористатися вашим сховищем, коли ви цього не зможене зробити.

  1. Dashlane

Одна із найбільш привабливих рис Dashlane – це панель безпеки. У ній у відсотках показується загальна сила захисту, а також доступні пропозиції його посилення. При цьому можна детально проаналізувати кожен збережений пароль.

Dashlane також підтримує необхідні функції: автоматичний вхід, автозаповнення, двофакторну аутентифікацію, безпечне пересилання, синхронізацію.

  1. 1Password

1Password поєднує можливості Last Pass з привабливим виглядом Dashlane. Окрім необхідного набору функцій, цей менеджер також дозволяє працювати з паролями, які ви хочете пам’ятати. Для цього він створює їх із випадкових слів. Сервіс 1Password Watchtower стежить за сайтами, на які ви входите, та повідомляє, якщо їх зламали. Цей менеджер також може зберігати дані кредитних карток, банківських рахунків тощо.

  1. True Key by Intel Security

Головним недоліком менеджерів паролів є те, що необхідно пам’ятати пароль до самого менеджера. Цієї проблеми немає у True Key, який використовує для входу біометричну ідентифікацію чи інші пристрої. В іншому він працює як звичайний менеджер паролів, містить цифровий гаманець та Safe Note – розділ для нотаток.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися