Вівторок, 25 Червня, 2024

4G в Україні: Президент наказав стартувати

Ми вже писали, що оператори та політики не хочуть затягувати впровадження 4G, як це сталося із 3G. Як і прогнозувалося, конкурс на четверте покоління зв’язку відбудеться у 2017 році. Відповідне розпорядження підписав Президент України, про що повідомив на сторінках своїх акаунтів у Twitter і Facebook.

Судячи з усього, НКРЗІ, як і планувалося, завершила підготовчі консультації з міжнародними консалтинговими компаніями, а указ Президента є тим самим документом, який закріплює плани регулятора на папері. Наступним етапом, як очікується, має стати укладення договорів із західними консультантами, а потім, після проведення необхідних досліджень і процедури реформ у 2017 році, регулятор планує провести тендер з видачі ліцензій на зв’язок 4G.

Українське законодавство у галузі зв’язку дотримується застарілого підходу щодо використання радіоспектра. До кожного діапазону «прив’язані» певні стандарти, і власники ліцензій можуть розвивати лише їх. Розвинені країни відмовилися від такого жорсткого регулювання і впровадили принцип технологічної нейтральності. Згідно з ним, бездротовий оператор, отримавши від держави радіочастоти, може сам вибрати, який формат зв’язку розвивати.

НКРЗІ має провести ревізію всіх перспективних частот для розвитку четвертого покоління. Крім ревізії діапазону, потрібно виробити процедуру рефармінгу – обміну радіочастотами між операторами. Розвивати 4G/LTE можна і на 900/1800 МГц, але для цього потрібні суцільні смуги радіочастот по всій Україні. Тоді як раніше регулювальні органи «нарізали» спектр безсистемно. В українському законодавстві про рефармінг не сказано ні слова, і це створює конфлікт інтересів.

А ось користувачі після повідомлення українського Президента не проявили особливої радості. Українці нагадали Главі Держави, що в більшості міст України не працює ще навіть 3G і прораховували, в яку суму обійдеться технологічне нововведення, якщо ціни на трафік у 3G високі.

Утім, особливо сподіватися на суттєві зрушення після цього указу не варто, якщо згадати історію впровадження 3G. Президент Порошенко підписав схожий указ, за яким тендер на частоти UMTS в Україні мав пройти ще в жовтні 2014 року, але його проігнорували.

  • Теги
  • 4G
TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися