Чим смартфони відчувають світ

Ми їх не помічаємо, але з їхньою допомогою телефону стає простіше взаємодіяти з людьми та навколишнім світом. Це різноманітні датчики, які відповідають, наприклад, за автоповорот дисплея, автофокус і стабілізатор фотокамери або вібрацію. Ось десятка найбільш необхідних датчиків і сенсорів у сучасному смартфоні.

1. Акселерометр

Пам’ятаєте гру Teeter на смартфонах HTC, яка була популярна в 2010 році? У грі ви могли катати кульку, нахиляючи свій смартфон, і тоді це здавалося фантастикою – далеко не всі користувачі розуміли, як це працює. Потім з’явилися мобільні гонки, де також можна було повертати телефон, тим самим керуючи поворотами гоночного автомобіля.

Усе це відбувається завдяки акселерометру – сенсора, що визначає положення смартфона в трьох площинах. Цей датчик є у всіх смартфонах на Android або iPhone.

2. Гіроскоп

Точність акселерометра виявилася невисокою, тому розробники впровадили у свої пристрої підтримку гіроскопа. Цей датчик виконує всі ті ж функції, що і попередній, але вміє визначати розташування нерухомого смартфона, чого акселерометр робити не вміє.

3. Магнітометр

У багатьох смартфонах є додаток компас, який працює з допомогою магнітометра – датчика, що зчитує магнітне поле Землі. Він також використовується замість GPS, 3G або Wi-Fi, щоб допомогти в навігації в разі втрати сигналу.

4. Датчик наближення

З появою сенсорних смартфонів ця функція стала дуже затребуваною, адже ще кілька років тому, якщо ви користувалися не флагманським пристроєм, то могли при піднесенні телефона до вуха під час дзвінка випадково відключити зв’язок.

Щоб уникнути цього, у гаджети вбудовують датчик наближення, який зараз встановлюється на всі смартфони із сенсорним екраном. Під час виклику екран блокується і не дозволяє випадково скинути виклик.

Samsung пішов ще далі: у топових смартфонах цієї компанії використовується датчик жестів, який реагує на різні рухи руки над ним.

5. Датчик освітленості

Цей датчик дозволить вашому смартфону самостійно регулювати яскравість дисплея, підлаштовуючись до рівня освітлення навколо. Приміром, в яскравий сонячний день яскравість необхідно викручувати на максимум, щоб побачити зображення, а вночі в кімнаті яскравість можна поставити на мінімум.

Функція цікава, адже вам не потрібно пізно вночі заходити в налаштування, щоб визначити оптимальну яскравість. Усе це телефон зробить самостійно. Також датчик допомагає економити заряд батареї.

6. Барометр

Він рідко використовується в смартфонах. Частіше його можна зустріти в дорогих моделях від Samsung, LG або HTC, а також у моделях для екстремальних видів спорту.

Як і магнітометр, барометр допомагає пристрою швидше зорієнтуватися на місцевості. Також цей датчик можна використовувати і за прямим призначенням – для визначення тиску. Для цього знадобиться встановити додаток, яких достатньо на будь-який смак в інтернеті.

Можна використовувати барометр як альтиметр, тобто вимірювати висоту над рівнем моря, але точність залишає бажати кращого.

7. Термометр

У смартфоні Samsung Galaxy S4 знайшлося місце і для цього датчика. Він допомагає вимірювати навколишню температуру, а також температуру тіла. Таким чином, смартфон за допомогою додатка S Health може повідомити користувачеві про підвищення температури тіла і можливий ранній симптом хвороби.

8. Датчик Холла

Спочатку цей датчик використовувався в iPad у симбіозі з чохлом-обкладинкою Smart Cover – закриваючи екран обкладинкою, дисплей автоматично блокувався або розблокувався, якщо обкладинку відкрити. Зараз датчик Холла можна зустріти в багатьох смартфонах з розумним чохлом-обкладинкою, наприклад, LG G4 або Elephone P3000S.

9. Крокомір

Останнім часом з’явилася маса додатків для вимірювання ходьби, які працюють за допомогою крокоміра. Усе б нічого, але часом похибка цього приладу дуже висока.

10. Сканер відбитків пальців

У 2013 році світ побачив iPhone 5S, а разом з ним і корисну функцію, вбудовану в кнопку Home, – сканер відбитків пальців. Пізніше цю ж технологію реалізувала і компанія Samsung у своєму екс-флагмані Galaxy S5, а також HTC моделі One Max. У 2015 році сканер відбитків з’явився навіть у недорогих китайських смартфонах на зразок Elephone P7000 або Ecoo E04.

За матеріалами: «Подробиці»

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я