Неділя, 14 Квітня, 2024

5 технологій, які потрібні українській армії

Військовий конфлікт на сході України відкрив «технологічний розрив», який солдати змушені наздоганяти, щоб відповідати вимогам часу та ворожій тактиці. Сучасна армія – це не тільки солдати в ультралегкій уніформі з окулярами нічного бачення. Це ще різноманітні гаджети та роботи на полі бою. Ось 5 військових технологій, які допомогли б українським військовим отримати переваги.

1. Роботи-мули

Лабораторія Boston Dynamics разом з DARPA створила кращого друга солдата. Це робот, який носитиме замість нього вантажі та яким не потрібно керувати – він сам знаходитиме свого господаря. Зараз такий механічний мул має управління через спеціальний пульт, але в майбутньому розробники обіцяють голосове управління.

2. Звукова зброя

Звичайні автомати та пістолети виявляються занадто руйнівними. Солдати змогли б бути гуманнішими, якщо їх оснастити звуковою зброєю. Вона вистрелює направленими коливаннями на декілька сотень метрів. Звукові мікрохвилі потрапляють у голову напряму через кістки черепа, тому від неї не захиститися. Потужний звук викликає сильний біль та заважає рухатися.

3. Роботи для складних ділянок

Іспанська компанія PAL Robotics створила робота на двох ногах, який вміє самостійно входити в приміщення, уникати перешкод та впізнавати людей. Керують ним за допомогою голосових команд. Розробники кажуть, що цього цілком достатньо, щоб цей робот замінив солдат у складних ситуаціях. Він може входити в небезпечні чи заміновані приміщення, терміново доставляти припаси під ворожим вогнем тощо.

4. Тихіші гелікоптери

Діставатися до поля бою солдати могли б також на гелікоптерах. Сучасні моделі, такі як V-22 Ospreys, стали значно швидшими, тихішими та безпечнішими. Такий вертоліт здатний літати на висоті до 10 кілометрів та зі швидкістю до 670 км/год, що зробить його невразливим для деяких зенітних засобів.

5. Повсюдна комунікація

Армія повинна мати власний надійний зв’язок, і в цьому солдатам допоможуть мобільні технології. Для них створюють спеціальні версії смартфонів та стільникових мереж, які стійкі до пошкоджень, проте надають широкосмуговий канал для пересилання даних.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися