П’ятниця, 19 Липня, 2024

Домашні WiFi-роутери перетворилися на бездротову зарядку

Дослідники Університету Вашингтона створили нову технологію, яка може зробити бездротовий спосіб зарядки дійсно масовим. Вони використали як зарядний пристрій звичайний WiFi-роутер для домашнього використання. При цьому радіус роботи такої зарядки складає близько 9 метрів.

Звичайні системи бездротової зарядки типу Qi використовують спеціальні електромагнітні килимки-передавачі та котушки-приймачі в гаджетах. Розробка дослідників Університету Вашингтона обходиться вже наявними в мобільних пристроях сенсорами, які конвертують радіохвилі в електроенергію. А щоб роутером Wi-Fi можна було продовжувати користуватися за призначенням – проводити час в інтернеті, – йому необхідно допрацювати програмне забезпечення.

Дослідники вже перевірили свою ідею на практиці. Вони налаштували в шести будинках домашню мережу Wi-Fi із відносно старих роутерів Asus RT-AC68U. Користувачі не відчували жодних перебоїв у роботі інтернету, і при цьому акумулятори їхніх гаджетів непомітно заряджалися. Один із учасників експерименту навіть заявляє, що в нього виросла швидкість інтернету.

Використаний дослідниками роутер від Asus підтримує найсвіжіший стандарт Wi-Fi ac, який також вже легальний в Україні

«Якби ми хотіли передати максимальну кількість енергії, це б «убило» Wi-Fi, оскільки радіоканал був би зайнятий переданням енергії, – розповідає один із розробників Брюс Келлог. – Ми оптимізували роутер так, щоб він передавав енергію та не впливав на Wi-Fi. Замість передання енергії на одному бездротовому каналі ми розділили її на три, які не пересікаються між собою. Це дозволяє нам передавати таку ж загальну потужність без сильних перешкод на кожному окремому каналі».

Зараз дослідники шукають партнерів, які допоможуть їм перетворити лабораторний прототип на комерційний продукт.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися