Субота, 20 Квітня, 2024

5G-покришки Cyber Tire попереджатимуть водіїв про дорожні умови

Компанія Pirelli випустила інтелектуальні автомобільні покришки. Вони мають набір сенсорів для визначення поточних умов на дорозі, а також підключені до зв’язку 5G, щоб передавати цю інформацію та попереджати про небезпеку інших водіїв.

У Pirelli називають своє творіння першими у світі інтелектуальними шинами, які передають дані по 5G. Система таких покришок називається Cyber Tire, і вона збирає дані з автомобіля, на якому встановлена. Це інформація про воду на дорозі, імовірність аквапланування, наявність інших загрозливих умов. Дані акумулює центральний хаб, до якого вони надходять по 5G. Це покоління зв’язку вибрали через наднизьку затримку в передачі сигналів. Після цього центральний хаб розсилає отриману та проаналізовану інформацію іншим машинам у цьому районі.

Шини Cyber Tire пропонують також кілька інших унікальних особливостей. Із ними автомобіль зможе знати, по якому типу покриття він рухається, що є важливим для забезпечення максимального комфорту та безпеки. Також покришки самі контролюватимуть пройдену дистанцію та динамічне навантаження, яке вони відчувають у русі.

Pirelli лише презентувала свої Cyber Tyre в рамках професійної конференції в Італії. Над ними також співпрацювали Ericsson, Audi, Tim, Italdesign, KTH. Компанія не оголосила, коли підготує свою розробку до комерційного виробництва та продажів. У фірмі лише кажуть, що їхнє творіння має покращити безпеку на дорозі та ефективність автомобілів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися