Неділя, 25 Лютого, 2024

Гаманцями у смартфонах користуватиметься половина планети до 2025 року

Готівка дедалі більше витісняється цифровими гаманцями в смартфонах. За прогнозами мережі мобільних платежів Boku, до 2025 року більше половини жителів планети оплачуватимуть придбані товари та послуги зі свого смартфона.

До 2025 року кількість мобільних гаманців, чиї річні транзакції перевищує $1 млн збільшиться на 27% порівняно з 2020 роком.

На кінець 2020 року у світі було 2,8 млрд цифрових гаманців. В середині десятиліття їхнє число зросте на 74% та досягне 4,8 млрд.

Ключовими ринками зростання платежів зі смартфонів будуть Південно-Східна Азія, Латинська Америка, Близький Схід. Тільки в одній Південно-Східній Азії кількість цифрових гаманців за нинішнє п’ятиріччя зросте на 311%. Дальній Схід та Китай є регіонами з найбільшою кількістю користувачів мобільних гаманців, число яких сягає 1,34 млрд.

У Західній Європі та Північній Америці мобільні гаманці завойовують популярність не настільки інтенсивно. В Європі цей спосіб оплати демонструє зростання на 65%, у Північній Америці – зростання у 50%.

Аналітики відмічають, що під мобільними гаманцями варто розуміти дві різні технології. Перша – це гаманці, які засновані на банківських картках, такі як Apple Pay та Google Pay. Такі гаманці є зручнішим способом розраховуватися уже наявними банківськими картками. Інша технологія – це гаманці збережених цифрових значень, такі як AliPay та GrabPay. Вони дозволяють користувачам взаємодіяти з цифровою готівкою і є популярними на ринках, що розвиваються завдяки популярності онлайнової торгівлі.

Ринки, які демонструють найбільші темпи зростання популярності цифрових гаманців є ринками, на яких мінімальне розповсюдження банківських карток. У Європі та Північній Америці користувачі вже можуть зручно розраховуватися картками і їм не має значних вигод від переходу на зберігання платіжної картки в смартфоні.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися