7 нових апаратних технологій, які отримають комп’ютери з Windows 10

Незабаром відбудеться реліз операційної системи Windows 10, яка працюватиме як на персональних комп’ютерах, так і на мобільних пристроях. Експерти прогнозують, що нова платформа Microsoft відкриє шлях до масового впровадження ряду передових апаратних технологій. Про сім із них читайте нижче.

Інтерфейс USB-C/USB 3.1

Комп’ютери під управлінням Windows 10 будуть оснащуватися портами USB Type-C/USB 3.1. Стандарт USB Type-C передбачає застосування симетричних роз’ємів, що дозволяє підключати до них кабелі будь-яким кінцем незалежно від орієнтації коннектора, розміри якого, до речі, становлять 8,3? 2,5 мм. Що стосується USB 3.1, то цей стандарт передбачає дворазове збільшення пропускної здатності порівняно з USB 3.0 – до 10 Гбіт/с.

Розпізнавання обличчя

З виходом Windows 10 більш широке поширення отримає технологія Intel RealSense: завдяки камері із сенсором глибини стане можлива реалізація нових інтерфейсів управління. Крім того, у певних випадках RealSense дозволить позбутися традиційних паролів, замінивши їх ідентифікацією користувачів на основі тривимірного зображення особи.

Сенсори

Завдяки інтегрованим датчикам положення комп’ютери під управлінням Windows 10 зможуть автоматично переключатися між стандартним і планшетним інтерфейсами залежно від орієнтації пристрою в просторі. Крім того, виробники почнуть оснащувати ПК сенсорами температури, тиску і вмісту вуглекислого газу в атмосфері.

Швидкодія

У другій половині року на ринку з’являться процесори Intel наступного покоління з кодовим ім’ям Skylake. Ці 14-нанометрові вироби забезпечать подальше зростання продуктивності при одночасному зниженні споживання енергії. Таким чином, портативні комп’ютери на базі Windows 10 і чіпів Skylake отримають триваліший час автономної роботи або збільшену швидкодію при незмінній витраті енергії.

Бездротові обчислення

Поява Windows 10, як очікується, сприятиме розвитку концепції Wire-Free, яка передбачає пересилання даних і енергії бездротовим способом. Наприклад, розташувавши ноутбук поруч з настільним комп’ютером, користувачі зможуть без дротів транслювати зображення на великий екран. Подібна система може бути реалізована на основі технології WiGig. Паралельно можуть застосовуватися вже звичні системи WiDi, Wi-Fi і Bluetooth.

Передові дисплеї

Вихід Windows 10 стимулюватиме виробників використовувати в ноутбуках та ПК такі ж якісні екрани, як і в смартфонах та планшетах. Експерти індустрії кажуть, що із часом лаптопи на Windows 10 можуть навіть отримати дисплеї за технологією OLED, яка сьогодні показує найліпшу якість зображення.

Апаратне оновлення

Комп’ютери на Windows 10 матимуть відеокарти, що підтримують новий програмний пакет DirectX 12. Він забезпечує не лише більш насичені спецефекти в іграх, але й поліпшує продуктивність. Окрім цього, нова операційна система стимулюватиме галузь перейти на оперативну пам’ять стандарту DDR4. Вона споживає менше енергії та має більшу швидкодію.

За матеріалами: PCWorld

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я