Для ліпшої пам’яті – зберігайте файли

Змалку добре відомо, що для кращого запам’ятовування матеріалу його варто записувати. Але в цифрову епоху можна діяти по-цифровому, стверджують науковці Університету Каліфорнії. Вони з’ясували, що для ліпшого запам’ятовування матеріалу достатньо його зберегти на жорсткому диску.

Свої висновки вони отримали після практичної перевірки, в якій взяло участь 20 студентів. Кожному дали 20 секунд на вивчення PDF-файлу з надрукованними в ньому 20 іменниками. По завершенні часу їм наказали закрити файл та перейти до вивчення іншого документа. Другій групі, яка вивчала такий же PDF-файл з іменниками, перед переходом до наступного наказали спершу зберегти поточний документ на диск. Виявилося, що учасники цієї групи згадали більше слів.

Одне дослідження в науці нічого не підтверджує, тому науковці провели наступне, у якому взяли участь вже 48 студентів. Завдання було таким же, і знову та група, яка зберігала файл після прочитання, змогла згадати більше. При цьому якщо учасникам казали, що папка, в яку вони зберігали документ, видалена, їхня здатність відтворити зміст документу падала, і вони показували такі ж результати, як і ті, що із самого початку не нажимали на піктограму з дискетою.

Експерти кажуть, що такі результати можуть свідчити, що ми все більше ставимося до комп’ютерів, як до продовження нашої пам’яті. Коли дані збережені на жорсткому диску, мозок вивантажує їх та вивільняється для обробки нових відомостей. Така свобода дозволяє мислити більш вільно та поза звичними шаблонами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я