Понеділок, 11 Грудня, 2023

Microsoft вважає, що USB Type-C ще не готовий для масового використання

У нещодавно презентованого ноутбука Microsoft Surface Laptop ціною до $2199 не вистачає одного елемента. Цей девайс з топовими характеристиками не має порту USB Type-C. Останній уже масово використовується у смартфонах та ноутбуках. Але в Microsoft вважають, що ця технологія ще не готова для масового використання.

USB Type-C

Коли ви бачите ім’я USB Type-C, не кваптеся радіти, адже це лише позначення типу роз’єму. Програмно він може використовувати кілька протоколів пересилання даних, зокрема, USB 3.1 Gen2, Thunderbolt 3, а також повільний USB 2.0.

Далі спантеличити користувачів може те, що для кожного з цих типів передачі потрібен спеціальний кабель Type-C, але розрізнити їх одним поглядом неможливо. Більш того, роз’єм Type-C може працювати як гніздо для зарядки пристрою, для чого також потрібно підключати кабель з підтримкою зарядки.

Така плутанина, на думку Microsoft, є зайвою для користувачів. Саме тому її новий Surface Laptop має лише прямокутний роз’єм USB 3.1 Gen1 Type-A, конектор навушників, Mini DisplayPort та фірмовий Surface Connect port. Відсутність порту USB Type-C, вважають у Microsoft, дозволить користувачам не стикнутися з труднощами, коли вони намагатимуться використовувати несумісний кабель.

«Це не те, що ми не знаємо про існування USB-C, – каже генеральний менеджер підрозділу Surface Engineering Піт Кюріачі – Я думаю, потрібно ще трохи роботи, щоб він став масовим».

Неправильний вибір кабелю USB Type-C може легко спалити ваш гаджет. У цьому на власному досвіді переконався інженер Google Бенсон Льюнг, який під час тестування різних кабелів USB Type-C він буквально спалив ноутбук Google Pixel. Винним виявився кабель під брендом Surjtech, який фахівець купив через Amazon. Коли він підключив з його допомогою ноутбук Pixel, у того перестали працювати порти USB Type-C. А після перезавантаження ноутбук увійшов у режим відновлення, оскільки не визначався один із ключових компонентів, і після цього перетворився на «цеглину». Розробник USB-C після подібних випадків впровадив функцію перевірки якості, але її використання в дротах та гаджетах залежатиме від бажання виробників.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися