Вівторок, 21 Травня, 2024

Знову до концтабору «закритих» роз’ємів: можлива справжня причина відмови від 3,5 мм

Коли у 2016 році Apple випустила смартфон, до якого вже не підключиш напряму свої звичні навушники, Google кепкувала з цього в рекламі Pixel 1. Однак уже за рік у Pixel 2 сама прибрала звичний роз’єм навушників. Ентузіаст Гатам Майнкар, який працює аналітиком у компанії Harbinger Systems, вважає, що під гучними лозунгами за відмову від роз’єму 3,5 мм виробники ховають просте бажання знову загнати користувачів до концтабору «закритого» заліза.

Головним аргументом виробників за відмову від штекера 3,5 мм називається те, що без нього можна буде поставити потужніші процесори, ємнісні батареї тощо.

А ще 3,5 мм заважає зробити мобільники тоншими. Хоча телефон 2014 року Vivo X5Max товщиною 4,75 мм, який досі є рекордно тонким, вмістив у собі цей роз’єм, ємнісну батарею на 2000 мА·год та восьмиядерний процесор. Для порівняння, iPhone 8 (2691 мА·год) майже вдвічі товщий – 7,5 мм, як і Google Pixel 2 (2700 мА·год) – 7,8 мм.

Замість можливості не задумуватися щодо адаптерів та сумісності виробники пропонують гасло прогресу з незрозумілою вигодою. В Intel, наприклад, кажуть, що через USB-C можна заряджати та передавати дані. Однак опускають, що для одночасного прослуховування музики необхідно буде купити перехідник. Apple продає схожий за $35.

Багато хто бачить вихід у бездротових навушниках. Однак спробуйте послухати через них музику, якщо вони розрядилися. Водночас наявність роз’єму 3,5 мм дозволяє слухати музику, навіть якщо у вас немає навушників взагалі. Адже їх можна купити майже будь-де, підключити до смартфона та насолоджуватися.

Майнкар вважає, що за всіма маркетинговими гаслами виробників ховається спроба повернутися до того, від чого мобільна індустрія довгі роки намагалася піти. А саме – закриті апаратні екосистеми.

Згадайте, як чудово живеться зараз, коли в більшості смартфонів microUSB. Але ще до 2009 року кожен виробник випускав свої роз’єми для заряджання та підключення навушників. Продажі зарядних пристроїв та гарнітур були досить суттєвим додатковим доходом.

Спробу загнати користувачів у закрите коло власних стандартів підтверджують також інші кроки вендорів:

  • Apple випустила чіп W1 Bluetooth, який полегшує підключення її фірмових навушників AirPods та Beats;
  • навушники Google Pixel Buds мають вбудованого голосового помічника, який працює лише на Android. Функція синхронного перекладу взагалі доступна лише на смартфонах Pixel.

Відмова від стандартного аудіороз’єму також дозволяє вендорам упевненіше дивитися в пост-смартфонну еру. Адже нині йде пошук наступного девайса, який може замінити екран в наших руках. З поширенням штучного інтелекту багато кому починає здаватися, що це може бути віртуальний помічник з голосовими командами, який «живе» у навушниках. Останні завдяки цьому можуть перетворитися із супутника смартфона на окремий повноцінний гаджет.

Поступова відмова від дешевих та доступних навушників у смартфонах є кроком, який привчає користувачів до думки, що купувати дорогі проприєтарні навушники – це нормально. Вона також зменшує шанси конкурентів увійти на ринок, коли той стане набагато привабливішим. Саме так сталося з Microsoft, яка, попри витрачені мільярди, не змогла закріпитися на ринку смартфонів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися