9 військових технологій, які скоро змінять поле бою

Сучасні армії перетворюються на високотехнологічні організації, і мова не йде про розвідувальні дрони в небі над солдатами. Інженери розробляють багато інших технологій, частина з яких поки ще фантастика, а решта вже майже готова до впровадження. Проте всі вони змінять вигляд поля бою.

1. Літаючий джип

 

Цей захищений транспорт може злітати з місця, як гелікоптер, і перевозити вантаж, як літак. А коли вони опиняються на землі, вони їздять, як звичайні автомобілі. Розробкою такої техніки займаються корпорації Lockheed Martin, United Technologies та Textron. Новинка називається ARES та має замінити транспортний вертоліт V-22 Osprey, який зробив армію США маневреною. З новою машиною солдати зможуть ще швидше переміщуватися та облітати різноманітні пастки та мінні поля. А простий дизайн полегшує ремонт у полі.

2. Безшумні мотоцикли

Шум – один із головних ворогів будь-якого солдата, а двигуни внутрішнього згоряння виробляють його чимало. Тому в компанії Logos Technologies працюють над електробайком для військових. На батарейках вони зможуть безшумно пробратися майже будь-де. А для безпеки цей електромотоцикл має невеликий запас бензину – коли розрядяться акумулятори, а потрібно тікати, солдат перейде на традиційне паливо та врятується.

3. Лазер на борту

Легка, влучна та потужна – це опис зенітної установки наступного покоління на основі лазерів. Така зброя стріляє настільки точно, що можна вивести з ладу лише двигун, а решту літака та його екіпаж залишити неушкодженими. Подібним озброєнням займаються концерни Raytheon та Kratos, і армія США вже випробовує встановлені на кораблях лазери.

4. Лікарі всередині солдат

Уже за декілька років можуть з’явитися наноботи, які плаватимуть у судинах людини та нестимуть ліки від багатьох хвороб, а також від хімічної та біологічної зброї. Над подібною медичною платформою In Vivo Nanoplatforms працюють багато дослідників. Поява таких наноботів дозволить солдатам майже миттєво отримувати медичну допомогу та збільшити шанси на виживання.

5. Електромагнітна гармата

 

Лазер призначений проти швидких та легкоброньованих цілей, а вражати захищені об’єкти допоможе електромагнітна гармата. Вона розганяє 11-кілограмові шматки заліза до швидкості космічних об’єктів та стріляє на відстань майже в 150 кілометрів. Перші випробування розпочнуться у 2016 році, а ціна одного пострілу складає всього $25 000. Для порівняння, «розумна» ракета сьогодні обходиться до $1,5 млн.

6. Водяні дрони

В армії майбутнього дрони не лише літатимуть над полем бою – вони в ньому плаватимуть. Це убереже солдатів від різноманітних несподіванок моря, наприклад, штормів, рифів та мінних полів. Такі дрони можуть вести розвідку, патрулювати кордони та нести на собі зброю.

7. Рогатка для супутників

 

Традиційний спосіб доставки супутників на орбіту ракетами виявляється надто дорогим. Тому Boeing працює над системою, яка запускатиме їх з літаків. Це дозволить також максимально приховано виводити в космос розвідувальне обладнання. При цьому вартість запусків знизиться із сотень мільйонів доларів до одного мільйона.

8. Візуалізація поля бою

 

Для точніших наказів командири в майбутньому матимуть пристрій, який показує їм поле бою у тривимірному вигляді. Прототип такого гаджета вже існує – це Urban Photonic Sandtable Display, і його розробляє компанія Zebra Imaging.

9. Доповнена реальність для солдатів

 

Отримувати накази та орієнтуватися на місцевості солдатам буде легше з аналогом окулярів Google Glass. Військовий прототип називається ULTRA-Vis та прикриває лише одне око. На свій дисплей він виводить різноманітну інформацію, вказівники та навіть розміщення ворога. Розробкою такого гаджета займаються компанії Applied Research Associates, BAE Systems та DARPA.

За матеріалами: Kiplinger

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я