Адаптивне переосмислення освіти

Хоча ще не існує телепорту та квантових смартфонів, технологія вже змінила наші життя – від того, як ми купуємо товари та спілкуємося, до пошуку інформації та прослуховування музики. Сьогодні технічні новинки допомагають переосмислити освіту: із січня цього року стартапи отримали від інвесторів понад півмільярда доларів для реалізації навчання наступного покоління.

Сьогодні школи та вищі навчальні заклади переходять від паперових до цифрових підручників та навчальних матеріалів. Ця трансформація забезпечить посібниками більшу кількість учнів у всьому світі. Однак це лише невелика частина того, що можуть зробити технології для освіти. Адже замість простої заміни паперу на гаджети технічні рішення повинні доповнювати та розширювати можливості викладачів, щоб останні могли ефективніше допомагати учням засвоювати знання.

Питання в тому, як технології можна використати в такий спосіб. Експерти намагаються відповісти на нього шляхом аналізу даних від освітніх гаджетів. Так само Apple iTunes та Google використовують зібрану від користувачів інформацію, щоб створювати персональні списки музики та видавати індивідуальні пошукові результати. Це поширена практика у бізнес-середовищі: компанії збирають та аналізують дані своїх клієнтів для поліпшення сервісу.

Завдяки такому аналітичному підходу вчитель зможе розробляти індивідуальну програму залежно від знань кожного учня в класі. Для цього він матиме доступ до його робочого плану, щоб переглядати успішність та теми завдань. Так вчителі бачитимуть учнівський прогрес та зможуть проводити додаткові заняття, змінювати задачі тощо. При цьому вони менше займатимуться канцелярською роботою, яка сьогодні у них займає багато часу.

Адаптація освіти до учня

Адаптивні технології можуть перетворити такий сценарій навчання з фантастики на реальність. Видавці, наприклад, розроблюють електронні матеріали, які слідкують за успіхами студента та в разі виникнення складнощів з освоєнням теми допомагають йому.

Для цього таке програмне забезпечення збирає анонімну інформацію про роботу учня та його успішність. Після цього алгоритми розробляють план вивчення матеріалів, щоб студент навчався на максимумі своїх можливостей. Окрім цього, така технологія надає корисну аналітику вчителям. З нею вони будуть чітко бачити, хто в їхній групі відстає та з ким потрібно займатися індивідуально.

Маючи такі дані, вчителям буде легше упоратися навіть з великим класом. Вони зможуть більше часу присвячувати розвитку креативності, критичного мислення та корисних навичок у дітей. Сьогодні цей же час учителі витрачають на розробку екзаменаційних білетів, перевірку домашніх завдань тощо. Подібні завдання можуть взяти на себе «розумні» цифрові системи.

Учителі також зможуть швидше реагувати на зміни в успішності учня та виправляти її, адже будуть бачити його щоденний прогрес. Сьогодні зазвичай мірилом знань студентів є екзамени через певний період часу. При цьому виправити низькі бали в такому разі зазвичай досить складно.

Учителі бачитимуть прогрес учнів в реальному часі

Технології для нової освіти

Технології здатні не лише адаптувати освіту до здібностей учня, але й повністю її трансформувати. Завдяки аналізу великих масивів освітніх даних можна будувати довгострокові прогнози та діяти відповідно до них. Експерти кажуть, що це докорінно може змінити сьогоднішній підхід до навчання.

Адаптивні технології можуть стати базою для навчальної історії кожної людини, завдяки чому можна прослідкувати її успішність від дитячого садка через школу до університету та кваліфікаційних курсів. Адже сьогодні система освіти не може підлаштуватися під окремого учня та діє масовими методами, не враховуючи, що дехто може не мати потрібних знань.

Спершу відсутність необхідних навичок для освоєння інформації у студента може не викликати проблем, однак з часом через це може зростати його відрив від одногрупників. Наприклад, при поганих знаннях з математики буде важко освоїти класичну фізику, а без її знання важко стати гарним інженером, який проектує літаки, автомобілі чи кораблі. При недостатньому освоєнні алгебри можуть бути проблеми з балансуванням хімічних рівнянь на уроках хімії. У подальшому подібний хімік з дипломом може допустити помилки, наприклад, при управлінні лінією виробництва ліків на фармацевтичному заводі.

З масовим поширенням у школах та вищих навчальних закладах інтелектуальних освітніх систем вигоди отримають не лише учні та вчителі. Батьки зможуть слідкувати за навчанням своєї дитини та активніше на неї впливати, якщо побачать тенденції до погіршення оцінок чи збільшення прогулів. Самі учні також будуть бачити свої поточні успіхи та прогнози на майбутнє і зможуть вчасно виправлятись.

За матеріалами: Innovate My School