Середа, 6 Грудня, 2023

Мобільний сигнал став пультом керування

Скоро можна буде переключати радіостанції чи треки у плеєрі, змінювати гучність та робити інші подібні речі без необхідності витягувати смартфон з кишені. Достатньо буде просто провести поряд з ним рукою, а перешкоди у мобільному сигналі гаджет розпізнає, як жест керування, та виконає запрограмовану дію.

Нову функцію для радіосигналу мобільної мережі під назвою SideSwipe розробили в Університеті Вашингтона. Створений ними алгоритм розпізнає унікальні віддзеркалення сигналу GSM, UMTS чи LTE, які виникають від руху руки чи пальців поряд з телефоном. Проведені експериментальні тести за участі десяти добровольців показали, що система успішно розпізнає 14 типів жестів, серед яких тапи, зависання та слайди. Точність роботи новинки складає 87%.

Тестування прототипу SideSwipe

SideSwipe складається не лише з програмної компоненти. Для роботи їй також необхідне апаратне забезпечення у вигляді приймача з чотирма антенами. Останні розташовуються по кутках мобільного телефона. Залежно від розташування руки користувача антени сприйматимуть різний за рівнем сигнал, а програмне забезпечення зможе точно інтерпретувати її положення як один з встановлених жестів.

Офіційна презентація SideSwipe відбудеться на науковій конференції у жовтні. Автори кажуть, що ця розробка дозволить принести жестове управління не лише смартфонам, але й звичайним телефонам. Для масового поширення цієї функції необхідно, щоб її прийняли як стандарт у мобільній мережі та почали випускати мобільники з її підтримкою.

попередня стаття
наступна стаття
TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися