Вівторок, 23 Липня, 2024

AirPods можуть дозволити стежити за здоров’ям

Дослідження Apple показує, що навушники AirPods можна використовувати для моніторингу здоров’я. Аксесуар слідкуватиме за станом організму власника за допомогою аналізу його дихання.

Частота дихання є клінічним індикатором загального стану здоров’я та фізичного стану. Навушники можуть сприймати дихання свого власника через вбудовані мікрофони.

Використання AirPods для моніторингу частоти дихання є дешевим способом трекінгу протікання хвороб та стану кардіо-респіраторної системи. При цьому вони візуально прийнятні та неінвазивні.

Висновки щодо можливості використання AirPods в ролі моніторів частоти дихання дослідники склали на основі результатів, отриманих від 21 учасника дослідження. Дані порівнювалися з інформацією, яка була отримана за допомогою ручного підрахунку частоти дихання.

Для підвищення точності підрахунку частоти дихання за допомогою AirPods використовувалася багаторівнева конволюційна нейромережа, яка очищала сигнал від зайвих шумів. Рівень розпізнавання частоти дихання склав 0,76 з середньоквадратичною похибкою на рівні 0,2. Тобто дані з AirPods досить достовірні для використання їх в ролі монітору частоти дихання.

Раніше Apple отримала патент на систему моніторингу фізичного стану в навушниках. В гаджети передбачається інтегрувати біометричний сенсор, який може визначати фізіологічні параметри тіла, включаючи температуру, частоту пульсу, рівень потовиділення тощо.

Apple вже додала в iOS 15 підтримку стеження за частотою дихання через годинник Apple Watch. Вбудований додаток Health зможе відображати ці дані після фізичних вправ або пробудження. Інформація видаватиметься одночасно з даними про рівень глюкози в крові та пульсом.

Поява таких функцій моніторингу здоров’я у iOS 15?? не може бути гарантією появи таких можливостей у смарт-годиннику Apple Watch Series 7. Цей девайс компанія планує представити у вересні одночасно із презентацією третього покоління AirPods, які мають дизайн, що схожий на зовнішній вигляд AirPods Pro.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися