Понеділок, 15 Липня, 2024

Хакери повернули $260 млн із викрадених $600 млн криптовалют

Організатор одного з найбільших пограбувань криптовалютних бірж, під час якого забрав токенів на $600 млн, повернув майже половину з цієї суми. Він заявив, що не зацікавлений в грошах. Мотивом для пограбування біржі Poly Network він назвав бажання висвітлити наявні в ній вразливості.

Poly Network підтвердила, що отримала назад частину токенів. Їй вдалося повернути $3,3 млн Ethereum, $256 млн Binance Coin та $1 млн Polygon. Компанії ще залишається повернути $269 млн Ether та $84 млн Polygon.

Хакер, який вчинив пограбування, опублікував самоінтерв’ю у вигляді питань та відповідей на кілька сторінок. Він сказав, що завжди планував повернути токени та сказав, що пограбування повинно було викрити вразливості у програмному забезпеченні Poly Network.

“Я знаю, це боляче, коли людей атакують, але чи не повинні вони щось вивчити з цих атак?”, – написав хакер у своєму повідомленні. Його він вбудував у блокчейн Ethereum.

Організатор повідомив, що провів всю ніч у пошуках вразливості для експлуатації. Він хвилювався, що Poly Network закриє її по-тихому, не повідомляючи про неї публічно. Тому він вирішив взяти десятки мільйонів доларів, щоб продемонструвати позицію.

Зловмисник не хотів вчинити паніку в світі криптовалют, тому він брав лише важливі криптомонети, ігноруючи Dogecoin. Остання почалася як жарт.

Особливість блокчейну в тому, що в ньому ведеться історія усіх транзакцій. Тому зловмисникам складно скористатися викраденими криптомонетами. Усі учасники блокчейну можуть бачити переміщення віртуальних грошей з одного гаманця в інший.

Деякі експерти припускають, що зловмисник після крадіжки усвідомив, скільки публічної уваги привернув до себе, і зрозумів, що за переміщеннями коштів будуть пильно слідкувати. Тому він вирішив їх повернути.

Платформа Poly Network надає сервіс переміщення віртуальних грошей між різними блокчейнами, коли люди продають одну криптовалюту та купують іншу.

Схожі атаки на сервіси криптовалют вже відбувалися протягом останнього року:

– у лютому з Yearn Finance вкрали $11 млн;

– того ж місяця у Alpha Finance вкрали $37 млн;

– у березні у Meerkat Finance вкрали $32 млн.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися