Субота, 13 Липня, 2024

Американці шоковані телеантеною: покоління, яке не знало життя без кабельного ТБ та стримінгових сервісів

У США склалася чудернацька ситуація: люди настільки звикли платити за кабельне підключення до свого ТВ, що звична антена здається їм чимось незаконним. Більш того, деякі 30-річні американці взагалі не знали, що існує технологія безплатного прийому ТВ. Журнал Wall Street Journal, який опублікував відповідну статтю, пише, що звична українцям телеантена в США переживає друге відродження. Її заново відкриває покоління, яке не знало життя без кабельного телебачення та стримінгових інтернет-сервісів.

«Я був здивований, що існує така технологія, – розповідає 28-літній американець Ден Ціско. – Це чудово. Вона не виходить з облікового запису, вона не перериває трансляцію». Своє відкриття Ціско зробив під час перегляду спортивного змагання «Суперкубок 2014». Після свого відкриття Ціско пошукав онлайн та з’ясував, що купити антену можна за $20, і вона буде приймати всі основні канали – ABC, NBC, Fox, CBS.

Телеантени існують вже більше сімдесяти років. Вони часто виготовляються у вигляді двох направлених у сторони дротів, через що отримали прізвисько «заячі вуха». Можна було б припустити, що, як багато інших застарілих технологій, телеантени відправляться слідом за касетними програвачами, відеомагнітофонами.

«Антенного телебачення вже не існує, – говорить інший американець Хантер Віллс. Але згодом він дізнався, що кабельне телебачення не витіснило його. – Я не знав про це. Я досі навіть не знайомий із цією концепцією».

У США досить міцно укріпилася думка, що телевізор можна дивитися лише по кабельному підключенню. «Я можу дивитися CBS, якщо матиму «заячі вуха»? – запитала конгресмен Карен Басс під час одного з виступів. – Я не думаю, що люди про це знають».

Нині у США телеантена повертається, причому головними споживачами є молоді люди, які переважно дивляться інтернет-сервіси, такі як Netflix, Hulu, HBO. Вони підштовхнули продажі телеантен на 7% – у 2017 році загальна кількість складе 8 млн одиниць. Популярність антенам повертає також те, що кабельний сервіс, на який перейшла більшість американців, та який охоплює більше телеканалів, коштує до $100 на місяць.

Для багатьох купівля такої антени є дуже дивною річчю. «Вони не довіряють мені, коли я кажу, що це дійсно безплатні місцеві канали», – розповідає продавець антен Карлос Віллалобос із Сан Дієго.

Він також каже, що часто клієнти запитують, чи є ці антени за $20 легальними. «Вона була злою, – згадує Віллалобос одну зі своїх клієнток. – Вона сказала: «Ти не можеш жити в Америці безплатно. Про що ти кажеш?».

За дослідженнями групи Національної асоціації мовлення, близько третини американців (29%) не в курсі, що місцеві телеканали можна дивитися безплатно.

Частково спантеличення покупців пояснюється відмовою від аналогового телебачення та переходом на цифрове. Перехід відбувся у 2009 році, і після цього приймати ТБ на звичайний шматок дроту не вийде – потрібні спеціальні телеконвертери чи адаптери цифрового сигналу.

До речі, Україна мала перейти на цифрове телебачення вже кілька років тому, але дату постійно переносять. Останній термін був улітку цього року, але перехід з аналогового на цифрове ТБ знову відклали.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися