Субота, 24 Лютого, 2024

Кінець тексту: наступна хвиля інтернет-користувачів буде безграмотною

Замість друкування пошукових запитів та відправлення електронних листів наступний мільярд користувачів буде користуватися голосом та відео. Вони уникатимуть текстового спілкування, оскільки будуть малоосвіченими. Адже цей наступний мільярд прийде з бідних країн завдяки поширенню дешевих смартфонів, доступних мобільних тарифів та візуально зрозумілих додатків.

користувачів

За даними Управління з регулювання телекомунікацій Індії, зараз з 1,3 млрд індійців лише 400 млн користуються інтернетом. Завдяки здешевленню технологій дуже скоро до них може приєднатися ще майже мільярд людей.

Зрозуміти типовий портрет такого користувача можна, якщо поглянути на 36-річного чоловіка Мегха Сінгха. Він заробляє на життя носінням валіз на голові в Нью-Делі. Його зарплатня на одній із найбільших залізничних станцій держави становить менше $8 на день.

Сінгх не вміє читати і друкувати на клавіатурі, але це не заважає йому перевіряти розклад поїздів, відправляти повідомлення і завантажувати фільми. «Ми нічого не знаємо про листи і про те, як їх надсилати, – каже Сінгх, який уперше вийшов в інтернет тільки торік. – Але ми насолоджуємося інтернетом повною мірою».

Сінгх знаходить тихе місце на переповненій станції та починає шепотіти у свій телефон, який підключений до безплатного станційного Wi-Fi. Чоловік має бюджетну модель від Sony з 4 ГБ флеш-накопичувача. Це дуже мало порівняно з поширеними у розвиненому світі 32 ГБ.

На екрані смартфона Сінгха – популярні світові додатки, такі як пошук Google, Facebook, WhatsApp. Є також іконки малознайомих західному користувачеві додатків – UC Browser, MX Player, SHAREit. У США ці програми навіть не потрапляють до першої сотні найпопулярніших, тоді як в Індії вони вже 30 місяців поспіль, за даними аналітиків App Annie, входять у першу десятку. Усе тому, що ці додатки допомагають використовувати можливості смартфона при слабкому інтернеті та обмежених пакетах трафіку.

Сінг, як і переважна більшість індійців, використовує смартфон на Android. Ця операційна система стала монополістом на ринку, особливо завдяки апаратам від міжнародної корпорації Samsung Electronics та індійського виробника Micromax Informatics Ltd.

Частка Apple в Індії складає лише 3%, що аналітики Kantar Worldpanel пояснюють ціною. Найдешевший iPhone коштує в країні понад $300, тоді як більше 90% придбаних індійцями смартфонів мають значно меншу вартість.

Цього року в онлайн вийде ще більше індійців через цінові війни мобільних операторів. Місцевий мільярдер, який володіє телеком-оператором Reliance Jio Infocomm Ltd, запустив вигідну пропозицію. Він пропонує необмежений безплатний інтернет 4G на півроку.

Пропозиція почне діяти вже у вересні, й експерти переконані, що інші оператори будуть змушені знизити свої тарифи. Завдяки цьому споживання трафіку може вирости з півгігабайта на місяць до 6 ГБ, вважає директор асоціації стільникових операторів Індії Раджан Метьюс.

Найбільший оператор Індії Vodafone India каже, що нові користувачі не розуміють принцип обмеженого пакету. Тому він надає їм можливість купити безліміт за ціною 25 центів на годину. «Схоже, мандрівка почнеться із соціальних мереж, YouTube та розважальних додатків, – коментує комерційний директор Vodafone India Сандіп Катаріа. – П’ять років тому все було інакше».

За останній рік популярність YouTube в Індії подвоїлася. При цьому використання Gmail впало на 15%, за даними App Annie. У США, наприклад, YouTube показав зростання 48%, а Gmail збільшився на 13%.

Месенджер Facebook WhatsApp каже, що Індія та Бразилія є двома головними для нього ринками. Він стає першим засобом комунікації для багатьох, замінюючи традиційну електронну пошту та соціальні медіа.

Facebook оплачує безплатні точки доступу Wi-Fi по всій Індії. Соцмережа також проводить «Вівторки 2G» у своїй штаб-квартирі, щоб розробники відчули, як це жити при повільному інтернеті. Саме для таких ринків Facebook запустила полегшену версію свого мобільного клієнта.

Google в Індії переосмислив свій пошук. Якщо ввести ім’я якоїсь зірки, першими з’являться не посилання на статті, а картинки та відео. Додаток Google YouTube в Індії також допомагає місцевим жителям ділитися відео безпосередньо один з одним, не використовуючи дорогий та повільний мобільний інтернет.

На станції в Нью-Делі все більше неосвічених носіїв, які раніше вважали інтернет пропозицією для багатих, самі починають ним користуватися. Вихід в онлайн вони отримали у 2015 році, коли на станції запустили безплатний Wi-Fi.

Як і багато його колег, Сінг приходить на станцію рано-вранці, щоб відправити своїм друзям та близьким записане повідомлення по WhatsApp. Упродовж дня він отримує від них такі ж голосові відповіді.

Він також дивиться шоу та кліпи на YouTube, користується Google та MX Player. За допомогою голосового пошуку він може легко завантажити 20 кліпів, щоб подивитися їх увечері після роботи. «Життя стало кращим. Життя стало швидшим, – каже він. – Хотілося б, щоб я мав це раніше. Тоді б ми не були такими відсталими».

1 коментар

  1. Узнал из статьи, кто такой типичный индус-
    безграмотный переносчик чемоданов, зарабатывающий как квалифицированный работник в Украине.
    Учитывая, что упомянотому Сингу, 36 лет, очевидно что виной его безграмотности явились совсем не новые технологии и интернет. Как раз наоборот, с их помощь он начал получать гораздо больше знаний.

    Причем к этому всему цены на айфон в Индии вообще неясно))

    p.s: на самом деле информации стоящая размышления, но фокус внимания мне кажется неверным.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися