Четвер, 30 Листопада, 2023

Аналітики: глобальний ринок побутової техніки та електроніки перевищив трильйон

За даними аналітичної компанії GfK, торік світові продажі побутової техніки та електроніки вперше перевищили позначку в 1 трлн євро. Цього року GfK прогнозує зростання продажів ще на 2%, завдяки чому глобальний ринок виросте до рівня 1,03 трильйона євро.

Вказана цифра в один трильйон є на 4% більше, ніж у 2017 році. Продажі зросли в сегментах телекомунікацій (+7%), малої побутової техніки (+7%), споживчої електроніки/фото (+6%) та ІТ/офісному обладнанні (+1%). У сегменті великої побутової техніки продажі знизилися на 1%.

Позиції найбільшого ринку у 2018 році продовжує утримувати Азіатсько-Тихоокеанський регіон з часткою продажів у 42%, за ним йде Європа (25%), Північна Америка (20%), Латинська Америка (7%) та регіон Близького Сходу/Туреччини/Африки (6%). Головний експерт GfK Маркус Кік говорить, що досягнення трильйона ринком побутової техніки та електроніки є знаковим моментом для ритейлерів і виробників.

Із часткою продажів 44% та обсягом близько 440 млрд євро телекомунікації стали найбільшим сегментом ринку у 2018 році. За винятком Латинської Америки (-5%), продажі в телеком-секторі росли в усьому світі, і особливо – в Європі (+14%) і Північній Америці (+12%). Споживачі сьогодні все частіше роблять вибір на користь пристроїв преміум-класу, особливо це стосується смартфонів: у цьому сегменті глобальні продажі зросли на 7%. З точки зору обсягів продажів ринок залишається стабільним.

Велика побутова техніка, як і раніше, – другий за величиною сегмент ринку. Продажі на ньому склали близько 177 млрд євро. На побутову техніку (холодильники, мікрохвильовки, пральні машини) торік припало близько 17% продажів ринку. Зростання минулого року демонстрували ринки Латинської Америки (+6%), Європи (+3%) та Азіатсько-Тихоокеанський регіон (+2%). За прогнозами GfK, у 2019 році продовжиться глобальне зростання, продажі збільшаться на 6%.

На комп’ютерні товари та офісні пристрої, з витратними матеріалами включно, у 2018 році споживачі в усьому світі витратили близько 157 млрд євро. Це майже як роком раніше. У сегменті комп’ютерної техніки та периферії зараз спостерігається зростання попиту на високопродуктивні пристрої, особливо це стосується ігрових ПК і ноутбуків. У секторі офісного обладнання та витратних матеріалів глобальні продажі зросли на 3% і склали близько 16 млрд євро. У 2019 році оборот сегмента може знизитися приблизно на 3%.

Глобальні продажі в сегменті споживчої електроніки та фото виросли минулого року приблизно на 6% і склали 153 млрд євро. Частка сегмента склала близько 15% продажів глобального ринку електроніки та техніки. Значно зросли продажі телевізорів топового класу з екранами 50 дюймів і більше. У преміум-сегменті триває зростання популярності OLED TV. Великий внесок зробили навушники і портативні Bluetooth-колонки. У сегменті фото зберігається негативний тренд – падіння на 5% щороку. Оборот глобального ринку фотокамер і аксесуарів торік склав 15 млрд євро.

Продажі малої побутової техніки досягли 86 млрд євро минулого року. Основний вклад належить Китаю, завдяки якому Азіатсько-Тихоокеанський регіон отримав динаміку в 13%. У Латинській Америці, регіоні Близький Схід/Туреччина/Африка продажі зросли на 10%. У Європі показник складає 7%. Зниження оборотів сталося в Північній Америці, на 2%.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися