Середа, 29 Листопада, 2023

Аналітики не можуть домовитися про ринок смартфонів

Boy in apple store

Виробники почали підбивати підсумки першого кварталу цього року, і аналітики по-різному оцінюють ці результати. Агенції GfK і Gartner зафіксували зростання на 6% і 3,9% відповідно, тоді як Strategy Analytics порахувала, що ринок просів на 3%. Експерти кажуть, що така розбіжність оцінок означає перехід ринку у фазу стагнації. У ній положення гравців може суттєво залежати від методики розрахунків аналітичних агентств.

У країнах західної Європи GfK зафіксувала зниження продажів смартфонів на 6% – до 30 мільйонів апаратів. Основний провал відбувся в Німеччині, де ринок просів за квартал на 11%. За прогнозом на 2016 рік, у цій країні продажі смартфонів зменшаться на 3%. Проте у GfK сподіваються, що ситуація в західній Європі виправиться в другій половині 2016 року – тоді ринку можуть допомогти продажі нової моделі iPhone 7.

Загалом сьогодні в різних частинах світу попит на смартфони суттєво відрізняється. Наприклад, у США і Китаї відновилося зростання. Ринки, що розвиваються, також мають потенціал до зростання завдяки продажам дешевих смартфонів, які стають для багатьох жителів цих країн першою точкою доступу до інтернету. Ще одним стимулом придбання «розумного» мобільника можуть бути різноманітні «розумні» аксесуари. Хвилю їхньої популярності аналітики прогнозують на кінець цього року та наступні роки.

«З такою зміною в динаміці ринку смартфонів китайські бренди стають новими глобальними топ-виробниками. Два вендори потрапили до п’ятірки найбільших у світі в першому кварталі 2015 року. Їхня частка становила 11% ринку. У першому кварталі 2016 року виробників уже було троє – Huawei, Oppo та Xiaomi. Вони завоювали 17% ринку», – каже директор досліджень Gartner Аншул Гупта.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися