Субота, 9 Грудня, 2023

На iPhone тепер треба по-іншому «класти слухавку»

Маркетинг Apple хоче переконати користувачів, що компанія є найкращим новатором у світі смартфонів, але часто це не так. Наприклад, компанія нещодавно змінила розташування кнопки завершення дзвінка на iPhone. Багатьом користувачам це не сподобалося, адже суттєвої потреби в такому нововведенні немає, але воно змушує забути усталену м’язову пам’ять, яка напрацьовувалася на поколіннях айфонів.

Apple нещодавно випустила бета-версію iOS 17 beta 5, і одна зі змін полягає в тому, що кнопка завершення виклику розміщена в новому місці на екрані виклику. Кнопка перемістилася з помітного центру в правий кут. Інші кнопки також переміщуються, тож тепер у є група кнопок внизу, де раніше жила червона кнопка.

Це може бути невелика зміна в інтерфейсі користувача, але це суттєва зміна в досвіді користувача. Вона йде всупереч десятилітньому звичному для сотень мільйонів користувачів iPhone розміщенню цієї кнопки.

Раніше цю червону кнопку завершення виклику, яка плавала внизу, неможливо було пропустити, і користувачі не могли випадково натиснути інші кнопки, намагаючись «покласти слухавку».

В iOS 17 ця кнопка буде розміщена поряд з іншими кнопками такої ж форми та розміру. Хоча колір кнопки завершення виклику все ще червоний, не можна заперечувати, що однаковість форми та розміру та розташування кнопок збентежить багатьох користувачів. Багато будуть людей натискати клавіатуру або кнопку вимкнення звуку з новим інтерфейсом замість завершення розмови.

Досить традиційно для Apple, компанія не пояснює свої дії. Тому поки невідомо, чому фірма зробила цю зміну в інтерфейсі своєї прошивки.

Деякі користувачі сподіваються, що Apple, побачивши значне невдоволення її нововведенням, відмовиться від нього. Таку надію цим користувачам дає те, що iOS 17 все ще знаходиться в режимі бета-версії і є час внести зміни до випуску стабільної фінальної версії цієї прошивки. Стабільна версія iOS 17 буде запущена разом з iPhone 15, що має відбутися уже у вересні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися