Субота, 9 Грудня, 2023

Android 10 Q дозволить операторам жорстко «прив’язати» до своїх мереж телефони

Google продовжує зменшувати свободу користувачів Android. Майбутній випуск Android 10 Q дозволить операторам у новий спосіб прив’язувати до своїх стільникових мереж смартфони абонентів. Зв’язка буде більш жорсткою, ніж надають можливі сьогодні способи.

У попередньому коді десятої версії Android помітили новий розділ «Поліпшення обмежень оператором для Android Q». У ньому знаходяться інструменти, які дозволяють постачальникам мобільного зв’язку ретельніше блокувати апарати для роботи з іншими операторами. Телекоми зможуть встановлювати списки дозволених та заборонених мереж, в яких працюватимуть апарати. Також можна буде вказувати, з якими SIM-картками зможуть взаємодіяти смартфони.

Нове програмне забезпечення Android 10 дозволить операторам блокувати навіть віртуальні мережі, які використовують фізичну інфраструктуру цього оператора. У Android 9 Pie такі заблоковані оператором телефони працювали з віртуальними мережами на тій же фізичній інфраструктурі.

Google також дозволить операторам вводити обмеження на смартфони з двома SIM-картами. У нинішніх версіях ОС вони можуть задавати правила кожному слоту окремо. З виходом Android Q телекоми зможуть взагалі заблокувати другий слот SIM, якщо в першому не стоїть дозволена ними SIM-карта. Обійти це обмеження користувачеві буде неможливо стандартними способами.

Випуск Android Q призначений на другу половину 2019 року. Ця версія ОС також матиме кілька інших програмних обмежень для користувачів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися