Vodafone протестував власну мережу інтернету речей в Одесі

IoT – один із пріоритетних напрямків для Vodafone, розвиток якого в Україні став можливим із запуском 4G в липні 2018 року.

Vodafone Україна завершив черговий етап розвитку своєї мережі інтернету речей (IoT). Фахівці оператора провели успішне тестування власної мережі NB-IoT в Одесі. Випробування відбулося на фрагментах мережі Vodafone в Одесі з використанням партнерського обладнання – спеціальних лічильників з автоматизованою передачею показань, яким притаманне ультранизьке енергоспоживання як у режимі очікування, так і в режимі обміну даними.

IoT – один із пріоритетних напрямків для Vodafone, розвиток якого в Україні став можливим із запуском 4G у липні 2018 року. Для запуску IoT-рішень Vodafone спеціально розгортає мережу NB-IoT на базі власної 4G мережі, яка сьогодні доступна 21 мільйону українців. Дана технологія сертифікована і стандартизована GSMA в липні 2016 року і успішно запущена Vodafone Group у декількох країнах.

Нагадаємо, що Vodafone Україна підключений до глобальної IoT-платформи Vodafone, світового лідера в галузі IoT-рішень. Таким чином, українські клієнти Vodafone зможуть отримати доступ до найкращої світової платформі, щоб системно і централізовано керувати IoT-рішеннями у своїх компаніях.

У серпні 2018 року Vodafone оголосив про старт національного проекту Vodafone Smart City. Проект передбачає впровадження «розумних» технологій від Vodafone, розроблених у глобальних R&D-центрах оператора та успішно застосовуються в європейських містах, у систему муніципального управління та соціальні сфери суспільного життя. Рішення будуть реалізовані на базі європейської IoT-платформи Vodafone за прикладом Лондона, Амстердама, Мюнхена і Лісабона. Детальніше про рішення Vodafone для Smart City за посиланням.

Vodafone формує ринок цифрових рішень і в Україні – компанія відкрила партнерську програму в сферах IoT, Cloud і Big data і готова співпрацювати з українськими розробниками додатків і рішень, інтеграторами, стартапами і розробниками обладнання. Подати свою пропозицію можна на сторінці партнерської програми.

NB-IoT пристрої зможуть спілкуватися між собою на виділеній частоті 1800 МГц. При цьому пристрої зможуть отримати стабільний доступ до мережі навіть у важкодоступних місцях, наприклад, у підвалах і шахтах ліфтів. Технологія NB-IоT розгортається на базі мережі LTE, що для користувачів і партнерів означає високий стандарт безпеки – шифрування та аутентифікацію на базі SIM-карти, недоступні в таких технологіях, як, наприклад, LoRa. Технологія NB-IоT також дозволяє оптимізувати енергоспоживання, збільшуючи термін життя батарей девайсів до 10 років. При цьому ємність мережі значно вища, ніж у голосової мережі, за необхідності є можливість легко виконати масштабування. Vodafone Україна активно продовжує тестування мережі NB-IoT по всій Україні з клієнтами та партнерами для їхньої повної готовності до комерційного запуску мережі NB-IoT.