Четвер, 13 Червня, 2024

Пісню Джанет Джексон 1989 року оголосили кіберзагрозою – вона може пошкодити ноутбуки з HDD 5400 об/хв

Музичний поп-хіт 1989 року Rhythm Nation у виконанні Джанет Джексон внесли до глобального списку кіберзагроз. Музичний трек визнали вразливим після того, як блогер Microsoft Реймонд Чен розповів про те, як вона викликала поломки ноутбуків одного великого бренду.

В історії детально описано, як великий виробник комп’ютерів виявив, що програвання музичного відео на пісню Джанет Джексон Rhythm Nation призведе до збою деяких моделей ноутбуків.

Іноді відтворення відео на одному ноутбуці призводило до збою іншого ноутбука поруч.

Розслідування показало, що всі ноутбуки, які вийшли з ладу, використовували один і той самий тип накопичувачів – жорсткий диск HDD зі швидкістю обертання пластин 5400 об/хв.

Виявилося, що пісня містить частоти, які виявилися резонансними частот для моделі жорстких дисків для ноутбуків зі швидкістю 5400 об/хв. Це популярний тип накопичувачів у ноутбуках.

Виробник ноутбуків, який виявив проблему зі своїми гаджетами, вирішив її програмним чином. Він додав спеціальний фільтр у драйвер аудіо, який видаляє ці резонансні частоти.

Сьогодні небагато ноутбуків мають жорсткі диски, а пісня Джанет Джексон не входить до списку популярних. Тим не менш, корпорація Mitre визнала за потрібне внести її до реєстру загальних вразливостей і виявлених уязвимостей (CVE). Пісню вказано як CVE-2022-38392 і його вже підтверджено постачальником засобів безпеки Tenable.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися