Середа, 29 Травня, 2024

Android 15 запроваджує карантин для додатків

Android готується додати більше способів боротьби з програмами, які погано поводяться. Це розміщення додатків в карантині. Новий спосіб допоможе уже існуючим системам захисту, таким, як Play Protect, захищати користувачів від неналежних програм.

Якщо ви коли-небудь мали справу з антивірусним програмним забезпеченням у настільних операційних системах, таких як Windows, можливо, ви знайомі з концепцією карантину для програмного забезпечення. Коли антивірус поміщає файл на карантин, це відбувається тому, що він підозрює, що він шкідливий, але не може його видалити, або залишає рішення користувачеві, оскільки він не впевнений, чи файл насправді шкідливий. Файли, розміщені на карантині, ізольовані від решти системи, тому їх не можна запустити, що гарантує, що вірус, який потенційно міститься в них, не може виконувати свою брудну роботу.

Традиційна концепція карантину насправді не існує в Android, здебільшого тому, що операційна система була розроблена інакше. Програми не можуть отримати доступ на системному рівні, за замовчуванням вони знаходяться в ізольованому програмному середовищі та можуть спілкуватися одна з одною лише за допомогою чітко визначених програмних інтерфейсів (API), до яких вони можуть отримати доступ, лише якщо їм надано чітко визначені дозволи.

Оскільки Android працює не так, як Windows, програмне забезпечення для карантину на Android працюватиме дещо інакше, ніж на Windows.

Коли програму в Android поміщено на карантин, вона поводитиметься інакше, ніж програма без карантину. Вона все одно буде видимою у панелі запуску головного екрана користувача та в налаштуваннях Android, але до неї застосовуватимуться деякі обмеження:

  •     Сповіщення з неї не відображатимуться
  •     Всі її вікна будуть приховані, а вже розпочаті дії будуть припинені
  •     Вона не зможе подзвонити на пристрій
  •     Інші програми не можуть запитувати її служби
  •     Вона не може бути прив’язана до системи чи інших програм або отримувати трансляції від них
  •     Її неможливо вирішити (тобто, вона не відображатиметься в діалоговому вікні усунення неоднозначності)

Таким чином, програми на карантині діють подібно до вимкнених програм, хоча вимкнені програми не відображаються на панелі запуску головного екрана.

Поміщення програми на карантин також схоже на її призупинення — дію, яка виконується службою Digital Wellbeing для призупинення відволікаючих програм, за винятком того, що окремі компоненти програм на карантині можуть поводитися як вимкнені.

Для розміщення програми на карантині потрібен дозвіл QUARANTINE_APPS. Цей дозвіл може мати лише програма перевірка системи або програма, підписана тим самим сертифікатом, який використовується для підпису ОС. Тож лише такі сервіси, як Play Protect, який є частиною Google Play Store, зможуть поміщати програми на карантин.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися